Blog

Czym jest i co oferuje Allegro Ads?

Allegro to najpopularniejszy serwis aukcyjny w Polsce. Nie ma osoby, która by go nie znała – nawet jeśli nic nigdy nie kupiła, ani nie sprzedała za jego pośrednictwem. Od 1999 roku zrzesza miliony użytkowników, nic zatem dziwnego, że stał się jedną z najmocniejszych i najpopularniejszych marek w Polsce. Właściciele portalu znając jego potencjał, postanowili wdrożyć w jego strukturę panel reklamowy, co w szybkim czasie okazało się zadowalającą użytkowników funkcją.

Czym jest Allegro Ads?

Od ponad 3 lat Allegro udostępnia swoim użytkownikom narzędzia do promocji produktów. Allegro Ads, bo o tym mowa, to system reklam wewnętrznych, nazywanych ofertami sponsorowanymi. Pozwala tworzyć, zarządzać oraz monitorować prowadzone w tym zakresie działania.

Mechanizm funkcjonuje podobnie do Google Ads. Specjalne oferty wyświetlają się w najpopularniejszych miejscach w serwisie – nad listami wyszukiwań oraz bezpośrednio na podstronie wybranego produktu. Dzięki temu każdy użytkownik odwiedzający Allegro ma szansę na kontakt z Twoją reklamą.

Allegro ads

System został zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwić efektywne zarządzanie budżetem. W tym celu wykorzystana została opcja ustawienia dziennej stawki, dzięki której koszty za umieszczanie oferty sponsorowanej są naliczane tylko w momencie, kiedy użytkownik kliknie Twoją ofertę sponsorowaną (model CPC).

Allegro Ads Partner, czyli dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalisty?

W założeniu system Allegro Ads jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Dzięki temu każdy użytkownik zainteresowany tą formą reklamy może samodzielnie prowadzić działania promocyjne i zarządzać budżetem.

Jednak podobnie jak w przypadku Google Ads, pełny potencjał płatnej reklamy są w stanie wygenerować jedynie firmy, które na co dzień zajmują się prowadzeniem działań marketingowych w sieci. Posiadają odpowiednią wiedzę, doświadczenie i umiejętności, a także odpowiednie zasoby pozwalające działać skutecznie.

W tym właśnie celu powstał program Allegro Ads Partner, który skupia wokół siebie uznane agencje interaktywne. Ułatwia sprzedawcom znalezienie i podjęcie współpracy ze specjalistami. Firma Ideo Force, nieustannie poszukując nowych kanałów promocji dla swoich klientów, podjęło współpracę z Allegro i dołączyło do grona partnerów.

Dodaj komentarz