Bez kategoriiBlog

Nad morze z małym dzieckiem

Wakacje nad morzem to doskonały sposób na relaks i odpoczynek dla całej rodziny, a nadmorski   klimat oraz zdrowotny wpływ jodu sprawiają, że warto zabrać nad Bałtyk nawet małe dzieci. Trzeba przy tym pamiętać, aby zarezerwować hotel w miejscu dostosowanym do wypoczynku rodzin z maluchami.

Największe znaczenie dla rodziców powinna mieć lokalizacja hotelu- po pierwsze niezbyt daleko od plaży, ale też za blisko centrum miasta. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę, czy obiekt jest ogrodzony, a jego okolica bezpieczna, cicha i spokojna. Równie ważne jest jego wyposażenie, dlatego zapytajmy o łóżeczko dla dziecka, miejsce na zostawienie wózka, czy plac zabaw na zewnątrz. Do dyspozycji gości powinna zostać oddana także kuchnia, w której można przyrządzić kaszkę, czy zupkę dla dziecka, a poza tym dobrze byłoby gdyby w budynku znajdowała się pralka. W ten sposób nie trzeba zabierać ze sobą kilkunastu par ubrań, jeśli będzie można je uprać na miejscu. To tylko podstawowe kwestie, na które warto zwrócić uwagę wybierając hotel. Gdańsk, Łeba, czy inne większe nadmorskie kurorty mają wiele ośrodków hotelowy stworzonych specjalnie z myślą o najmłodszych wczasowiczach. Zwykle pobyt dziecka do 2 roku życia jest bezpłatny, a za nieco starsze maluchy płaci się połowę ceny, co też jest dodatkowym atutem takich hoteli. Powinny w nich znajdować się – oferujące domowe jedzenie i porcje dla dzieci- restauracje. Sopot, Łeba, czy Świnoujście słyną ponadto z licznych atrakcji dla tych starszych dzieci w postaci wesołych miasteczek, przejażdżek kucykami, czy parków z interesującymi obiektami (np. Park Dinozaurów).

Wakacje nad morzem warto zaplanować już wiele tygodni wcześniej nie tylko rezerwując hotel, ale też dokładnie planując plan pobytu. O ile pogoda dopisze to znaczną część czasu spędzimy nad morzem- pluskając się w wodzie, budując zamki z piaski, zbierając muszelki i bawiąc się na plaży. Jednak w największe upały nie wolno przebywać z dzieckiem na zewnątrz dlatego warto zabrać ze sobą ulubione bajki dziecka- zarówno te tradycyjne do czytania, jak i te do oglądnięcia w telewizji. Przebywając nad morzem nie warto jednak wciąż przesiadywać w hotelu, ale jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, korzystając z nadmorskiego klimatu. Niezależnie od pogody można spacerować wzdłuż plaży, podziwiać nadmorskie widoki, a skakanie w kaloszach po kałużach może być naprawdę świetną zabawą.

Jeśli planujesz wakacje sprawdź świetne miejsce na wypoczynek – https://hiltongdansk.pl/index.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *