BlogZdrowie

Dobór odpowiedniego obuwia medycznego

Wybór odpowiedniego i wygodnego obuwia, które spełni swoje zadanie w czasie pracy nie jest tak prostą sprawą jak mogłoby się wydawać. Nieodpowiednie obuwie medyczne może prowadzić do poważnych konsekwencji. Dlatego jego dobry wybór jest naprawdę istotny.

Właściwy rozmiar obuwia medycznego

Głównym czynnikiem podczas wyboru obuwia medycznego jest jego rozmiar – musi być doskonale dopasowane do stopy. Częstym błędem jest sugerowanie się rozmiarami naszych innych butów, w których chodzimy np. na spacer czy do znajomych. Obuwie medyczne noszone jest cały dzień, często po kilkanaście godzin na dobę. Obuwie to musi być odpowiednio dopasowane do stopy także, kiedy jest ona spuchnięta. Z tego powodu najlepszą porą do przymierzania obuwia będzie wieczór, tedy bowiem nasza stopa jest wrażliwa i delikatnie większa Jeśli jesteśmy zmuszeni do wyboru we wczesnych porach dnia, wówczas należy wybrać minimalnie większy rozmiar niż ten, który zwykle wybieramy. Dzięki temu uchronimy się przed konsekwencjami złego dopasowania,  nasza stopa będzie miała dodatkowe miejsce na palce.

Stylowe i wygodne obuwie medyczne

Odpowiedni rozmiar naszego obuwia to jeden z głównych czynników, jednak nie jedyny jakim będziemy kierować się przy wyborze. Buty te musza być nie tylko odpowiednio dopasowane, ale powinny być wygodne. Podczas przymierzania obuwia powinniśmy być czujni na nawet najmniejsze uciski, które mogą zaburzać krążenie krwi w naszych stopach. Należy także pamiętać, że w takim obuwie spędzimy wiele godzin na stojąco, dlatego powinno mieć ono wyprofilowaną podeszwę z uniesionym przodem.

Modele, które zostały zaprojektowane w ten sposób odciąża nasz kręgosłup oraz stawy, a także zmniejsza napięcie mięśni. Obuwie takie przyczyni się do mniejszego zmęczenia po wielogodzinnej pracy.

Styl oraz prezentacja są także istotnymi czynnikami. W ofercie uniformix.pl znajdą Państwo szeroką ofertę obuwia medycznego najlepszych producentów. To już nie te czasy, kiedy w szpitalach czy innych placówkach zdrowia, personel medyczny musiał chodzić w białych drewniakach.

Ważne jest także, by obuwie nie było wyłącznie wygodne, ale również pełniło funkcję ochronną.

 Dobrze, jeśli obuwie medyczne będzie stworzone z materiału o wysokim współczynniku przepuszczalności pary wodnej. Podeszwa powinna być lekka i antypoślizgowa.

Dodaj komentarz