BlogUsługi

Dlaczego warto kupić alkomat?

Z każdym rokiem przybywa kierowców, którzy w skrytce samochodowej wożą alkomat. Obecnie każdy bez trudu może kupić takie urządzenie i samodzielnie sprawdzać stan swojej trzeźwości. Być może niektórym wydaje się to mało sensowne, gdyż pozornie każdy powinien zdawać sobie sprawę z własnej nietrzeźwości bez konieczności korzystania z jakiegokolwiek urządzenia. W rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej.

Niski próg trzeźwości

Polskie przepisy dotyczące jazdy pod wpływem alkoholu są dosyć restrykcyjne, przynajmniej jeśli chodzi o wysokość progu trzeźwości. Stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu przekraczające 0,19 promila uznawane jest za stan „po spożyciu” i karane mandatem, a nawet czasowym pozbawieniem prawa jazdy. Można dyskutować, czy wartość ta jest odpowiednia czy może powinna być wyższa, fakt jest natomiast taki, że przy stężeniu alkoholu w okolicach 0,2 promila kierowca może nie odczuwać stanu nietrzeźwości. Tym samym nie zdaje on sobie sprawy, iż nie powinien prowadzić samochodu. Wystarczy przytoczyć w tym miejscu porażające statystyki dotyczące deklaracji kierowców ukaranych za jazdę pod wpływem alkoholu. Około połowa z nich była przekonana, co do swojej trzeźwości. Niemal 50% kierowców, którzy nie przeszli pozytywnie badania alkomatem, nie spożywało danego dnia alkoholu. Rzecz w tym, iż próg trzeźwości może zostać przekroczony nawet, jeśli skończyliśmy pić wiele godzin temu – na przykład wieczorem dzień wcześniej.

Alkomaty z atestem

Niski próg trzeźwości sprawia, że alkomaty w samochodach okazują się bardzo przydatne. W razie najmniejszych choćby wątpliwości, pozwalają szybko sprawdzić rzeczywisty stan trzeźwości, a nie tylko ten odczuwany przez kierowcę, który jest bardzo subiektywny i niemiarodajny. Jazda w stanie nietrzeźwości nie tylko grozi sankcjami prawnymi, ale również stwarza zagrożenie na drodze. Nawet jeśli kierowca jest przekonany o swojej nietrzeźwości, gdyż czuje się pełen sił, jego zdolności poznawcze mogą być zaburzone. Niestety, wystarczy niewielkie opóźnienie reakcji, aby doszło do tragedii.

Zakup alkomatu na użytek prywatny

Jak już wspomnieliśmy na początku artykułu, dzisiaj każdy może bez trudu nabyć alkomat na swój prywatny użytek. Wysokiej jakości alkomaty znajdziemy m.in. pod adresem Sklep-alkomat.pl. W ofercie sklepu znajdują się profesjonalne alkomaty z atestem. Odpowiedni produkt w asortymencie znajdą kierowcy szukający taniego alkomatu z ustnikiem, jak i Ci, którzy chcę wejść w posiadanie bezkontaktowego alkomatu policyjnego.

Dodaj komentarz