BlogMotoryzacjaUsługi

Jak wypożyczyć samochód?

Aby wypożyczyć auto niezbędna będzie wypożyczalnia. Gdzie taką znaleźć? Na co przygotować się podczas wynajmu auta? Sprawdźmy.

samochod do wynajecia

Wypożyczalnia Sierpc

Najlepsza wypożyczalnia to taka, której usługi zostały już przez nas – lub naszych znajomych – sprawdzone. Dzięki temu będziemy mieć niemal absolutną pewność, że nie zostaniemy naciągnięci, a cała transakcja przebiegnie pomyślnie. Jeśli poszukujecie wypożyczalni aut w rejonie mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego, to powinniście pokierować swoje kroki do Sierpc. Wypożyczalnia samochodów Sierpc umożliwi wynajem aut w najbliższych okolicach i nie tylko.

Jeśli nie wypożyczalnia aut Sierpc lub inna znana nam firma zajmująca się wynajmem aut, to równie dobrze, możemy odpowiednią dla nas firmę wyszukać przez internet. Wystarczy, że wejdziemy na jedną z dedykowanych wyszukiwarek.

Formalności i potrzebne dokumenty

Do wypożyczenia auta potrzebny będzie nam dowód osobisty i prawo jazdy. Jeśli rezerwacji dokonaliśmy wcześniej – drogą internetową – przyda się nam również potwierdzenie wcześniejszego zamówienia. W wielu wypożyczalniach niezbędna do wynajmu jest także karta kredytowa i ukończenie 21 lat.

Decydując się na wypożyczenie auta przyjrzyjmy się uważniej umowie. To w niej powinny być zawarte wszystkie informacje dotyczące kosztów (również tych dodatkowych), a także określony okres najmu. Warto zwrócić uwagę również na wysokość kaucji. Środki w jej równowartości zostaną zablokowane na naszej karcie kredytowej. Może ona wynosić nawet 2000 euro.

Odbieramy auto – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na stan auta. Jeszcze przy pracownikach dokonajcie dokładnych oględzin. Wykonajcie również zdjęcia. Dopilnujcie, aby wszystkie uszkodzenia zostały wpisane do karty auta.

Zweryfikujcie również ilość paliwa w baku. Najczęściej spotyka się wypożyczenie aut „full to full”. Oznacza to, że otrzymujecie auto z pełnym bakiem i musicie je zwrócić również z wypełnionym. Przy okazji sprawdźcie również stan oleju i wody w wycieraczkach.

Upewnijcie się, kiedy przypada termin na oddanie auta, i gdzie macie je zwrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *