Bez kategorii

Szybka pożyczka online, czyli dobry zwyczaj, rozważnie pożyczaj

Podstawowymi zasadami, jakimi należy się kierować pożyczając pieniądze za pośrednictwem internetu, to odpowiedzialności oraz bezpieczeństwo. Taka forma zdobywania dodatkowej gotówki ma zarówno swoje dobre, jak i złe strony. Pytanie brzmi, czy zaciąganie szybkich pożyczek przez internet jest całkowicie bezpieczne dla konsumenta? Prawdę mówiąc, w dużej mierze zależy to tylko od niego.


Szybka pożyczka online w natarciu

Do niedawna pożyczanie pieniędzy przez internet było mało popularną formą pozyskiwania dodatkowej gotówki. Jednak z biegiem czasu rynek tego rodzaju usług znacznie się rozwinął, zdobywając z roku na rok coraz większą rzeszę odbiorców. Dużą zaletą większości firm z sektora pozabankowego, które oferują pożyczki online jest szybkość i wygoda ubiegania się o pożyczkę pieniężną na dowolny cel.

Ciemna strona pożyczania

Jednak nie wszystkie firmy pożyczkowe działające na rynku są w pełni godne zaufania. Aby zminimalizować ryzyko padnięcia ofiarą oszustów, należy dokładnie sprawdzić wiarygodność firmy świadczącej usługi finansowe drogą internetową. Istnieją specjalne bazy danych, jak np. Krajowy Rejestr Sądowy czy Ewidencja Działalności Gospodarczej, w których to nieuczciwe oraz wątpliwej reputacji firmy mogą zostać oznaczone. Wiarygodność firmy pożyczkowej można również sprawdzić na stronie Związku Firm Pożyczkowych.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo pożyczania pieniędzy w internecie zależy także od odpowiedniego sprawdzenia zawartości strony internetowej firmy udzielającej krótkoterminowych zobowiązań finansowych. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę, czy w serwisie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące firmy, jej profil działalności oraz pełne dane teleadresowe. Ważne jest również dla konsumenta, aby szybka pożyczka online mogła zostać przedstawiona w formie symulacji obliczeniowej. Dlatego też każda firma pożyczkowa na swojej stronie internetowej powinna umieścić proste narzędzie umożliwiające obliczenie całości kosztów zaciąganej pożyczki. Oprócz tego w serwisie pożyczkodawcy powinny się znaleźć m.in.: jasno napisany regulamin, wzory umów czy też szczegółowy wykaz wszystkich dodatkowych opłat związanych z pożyczką. Jeżeli takich informacji, jak powyższe, brak na stronie firmy pożyczkowej, najlepiej jest zrezygnować z jej usług.
Konsument powinien chronić również swoje dane osobowe i nigdy nie podawać więcej informacji o sobie, niż wymaga tego formularz. Jeżeli na stronie internetowej firmy pożyczkowej widnieje zapis o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych, przy czym jest on wymagany nie zaś dobrowolny, pożyczkobiorca powinien zrezygnować z usług takiej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *