BlogSport

Skandynawia dla aktywnych

Kultura skandynawska i wszystko to, co się z nią wiąże zdobywa na świecie coraz większe grono wielbicieli. Niezwykle popularnym kierunkiem nauki staje się skandynawistyka, a kursy językowe oferujące naukę języka szwedzkiego bądź norweskiego od lat cieszą się wielkim zainteresowaniem. Nie ulega wątpliwości, iż Europa Północna fascynuje, a jej tajemniczość i swego rodzaju magia zdobywa rzesze wielbicieli. Jednak Skandynawia to nie tylko wygodne miejsce do życia i prowadzenia biznesu – to także doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku i uprawiania sportów. Wszyscy ci, którzy preferują wakacje na sportowo, powinni skorzystać z zaproszenia krajów Europy Północnej.

Narciarstwo

Nikogo nie trzeba przekonywać, iż narciarstwo to jeden ze sportów narodowych mieszkańców Skandynawii. W większości ośrodków narciarskich położonych na terenie Europy Północnej sezon rozpoczyna się jesienią i trwa niemal do końca wiosny. Umiejscowienie niektórych tras na lodowcach sprawia, iż miłośnicy jednej bądź dwóch desek mogą poszusować także w miesiącach letnich. Cała Skandynawia posiada kilkadziesiąt doskonale zorganizowanych ośrodków narciarskich, które oferują nie tylko świetnie przygotowane trasy, ale także całe zaplecze hotelowo – gastronomiczne. Warte podkreślenia jest to, iż mieszkańcy Skandynawii to wielcy miłośnicy nart biegowych, zatem trasy przeznaczone dla biegaczy są umiejscowione na terenie całej Europy Północnej.

Rower

Skandynawia to jedno z najlepszych miejsc do uprawiania jazdy na rowerze – i to zarówno tej amatorskiej, jak i bardziej ekstremalnej. Mieszkańcy Skandynawii to wielcy miłośnicy dwóch kółek – co doskonale widać we wszystkich miastach tego regionu. Miejskie ścieżki rowerowe są w większości asfaltowe, dobrze oświetlone i często oddalone od tras samochodowych. Dużą popularnością wśród rowerzystów cieszą się trasy rowerowe oddalone od miejskich aglomeracji i prowadzące przez niezwykle urokliwe zakątki Skandynawii – przykładem może być wyprawa rowerowa wokół Gotlandii bądź nadmorskie trasy przeznaczone dla miłośników dwóch kółek. Zwolennicy bardziej ekstremalnych wyzwań mogą pokusić się o przemierzenie tras górskich – ciężkich i wymagających, ale zapewniających niezapomniane przeżycia.

Wycieczki górskie

Skandynawia to niewątpliwie raj dla miłośników górskich wędrówek. Piękne, groźne i często niedostępne góry położone w Europie Północnej przyciągają turystów z całego świata. Każdy miłośnik górskich szlaków ma do wyboru kilka opcji – łatwe trasy rekreacyjne bądź ekstremalne wspinaczki, wymagające odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Stopień trudności poszczególnych szlaków jest mocno zróżnicowany, więc każdy znajdzie w górach skandynawskich coś na miarę własnych umiejętności. Sezon górskich wycieczek trwa zazwyczaj od maja do września, jednak podczas wakacji dużo łatwiej zorganizować transport w góry lub opiekę doświadczonego przewodnika.

Aktywny wypoczynek w Skandynawii to nie tylko narty, rower czy górskie wycieczki. Wszyscy zwolennicy aktywności fizycznej mogą dodatkowo zdecydować się na rejsy i spływy kajakiem, wędkowanie czy golf. Dużą popularnością cieszą się wyprawy na łono dzikiej przyrody, które umożliwiają spotkania ze zwierzętami w ich naturalnym środowisku. Mieszkańcy Skandynawii to wielcy miłośnicy spędzania czasu na łonie natury – zatem turyści wybierający się do krajów Europy Północnej mogą liczyć na niezwykle aktywny wypoczynek.

Ciekawostka

Jest mało bardzo uczelni, na których można studiować Skandynawistykę – nieliczne z nich to np.: Wyższa Szkoła Europejska w Krakowie – http://www.wse.krakow.pl, Uniwersytet Gdański oraz Uniwersytet A. Mickiewicza w Poznaniu.

Źródło:
https://www.visitnorway.pl/co-robic/aktywny-wypoczynek/

Jeden komentarz do “Skandynawia dla aktywnych

  • Many people use their lotteries to improve money for
    valuable initiatives that improve education, open public infrastructure and cultural services.
    When you play the lottery, you’re helping to finance these programs
    while you fund your own dreams of succeeding it big. Have fun and all the best!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *