AktualnościBez kategoriiBlog

Najlepsze plaże w Chorwacji

Chorwacja zachęca bogactwem przyrodniczym i mnogością zabytków. Przede wszystkim jednak, turyści decydują się na wakacje w Chorwacji ze względu na turkusowy ocean i słoneczne plaże. Które z plaż są najatrakcyjniejsze?

Złoty Róg

Wydaje się, że Złoty Róg to najpopularniejsza plaża w całej Chorwacji. To tutaj mieszczą się najdroższe hotele w Chorwacji, gdyż liczba osób odwiedzających to miejsce każdego roku jest ogromna. Jest to również miejsce, które często służy do reklamy Chorwacji zagranicą, na przykład poprzez zdjęcia na pocztówkach.

Cóż jednak jest tak urzekającego w Złotym Rogu? Wydaje się, że przede wszystkim kształt plaży, która rzeczywiście przypomina róg. Warto również zwrócić uwagę, że nieustannie zmienia ona nieco swój kształt w zależności od tego, jak mocno i z której strony akurat wieje wiatr.

Plaża w lesie – wakacje w Chorwacji na Punta Rata

Zupełnie inną plażą od Złotego Rogu jest Punta Rata. Jest to propozycja przede wszystkim dla osób, które szukają spokojnego wypoczynku nad wodą. Jest tu bowiem wiele zacienionych miejsc, dzięki sąsiedztwu sosnowego lasu. Tym nie mniej, wakacje w Chorwacji spędzone na Punta Rata nie muszą wcale skutkować brakiem opalenizny. Nie brakuje tu bowiem również fragmentów plaży skąpanych w promieniach słonecznych.

Bardzo charakterystycznym punktem Punta Rata jest skała, która sprawia wrażenie, jakby wyłaniała się bezpośrednio z oceanu. Dodatkowo robi ona wrażenie z racji tego, iż z każdej strony pokryta jest roślinnością.

Plaża Bacvice

Dla osób, które interesują hotele w Chorwacji położone w największych miastach dobrą opcją jest plaża Bacvice. Znajduje się ona bowiem w Splicie. Wyróżnia się spośród innych chorwackich plaż, gdyż jest piaszczysta, a nie tak jak większość pozostałych żwirowa czy też kamienna. Warto zauważyć, że jest to bardzo popularna plaża. Odwiedza ją mnóstwo turystów jak i tubylców, dlatego w szczycie sezonu na plaży Bacvice jest bardzo tłoczno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *