Bez kategorii

Telemedycyna i aplikacje mobilne

Z chwilą pojawienia się aplikacji mobilnych pojawiły się również możliwości zastosowania nowych rozwiązań w środowisku medycznym. Technologia ta obecnie odgrywa bardzo istotną rolę w prowadzeniu prawidłowej profilaktyki stanu zdrowia.

Dzięki mobilnym aplikacjom możliwa jest m.in. zdalna diagnostyka, konsultacje, opieka nad pacjentem, rehabilitacja czy promocja zdrowego stylu życia. Synchronizacja aplikacji mobilnej z kontem pacjenta na portalu zapewnia już teraz wysoki standard opieki medycznej. Łączy wiedzę ekspercką wielu obszarów pozwalających szybko podjąć właściwą diagnozę.

Spośród wielu aplikacji mobilnych dedykowanych pacjentom wyróżnia się innowacyjne rozwiązanie Narkotest, które pozwala na szybkie i miarodajne wykrycie substancji odurzających u osób używających lub co do których występuje podejrzenie ich stosowania. Dzięki takim aplikacjom pacjent ma szybki dostęp do informacji o swoim stanie zdrowia w dowolnym miejscu i czasie.

Bez względu na rodzaj używanej aplikacji warto pamiętać, że ratują ludzkie życie. Należą one do jednego z najważniejszych osiągnięć współczesnej techniki w medycynie.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dotacje na Innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość.

Dodaj komentarz