Bez kategorii

Syndrom dnia wczorajszego – czyli jak pokonać kaca

Stało się – wypiliśmy za dużo ubiegłej nocy i teraz budzimy się z uporczywym kacem. Czy rzeczywiście naszym jedynym wybawieniem są apteczne preparaty? Z całą pewnością nie! Pozbyć się kaca można także dzięki domowym metodom, które warto poznać na wypadek konieczności zmierzenia się z syndromem dnia wczorajszego. Sok z kiszonej kapusty, sok pomidorowy, miód czy też zioła są w stanie skutecznie nam pomóc.

Jak zwalczać kaca domowymi sposobami?

Przyjęcie pigułki apteki na ból głowy z pewnością jest banalnie proste, jednakże nie każdy wie, jak zwalczać kaca naturalnymi metodami. Okazuje się, że są one bardzo skuteczne i nie trzeba martwić się o żadne skutki uboczne. Kac wiąże się z bólem głowy, mdłościami i drżeniem rąk, czyli z typowymi objawami zatrucia alkoholowego. Bardzo pomocne będzie przyjęcie naturalnej witaminy C, której nie brakuje w soku z kiszonej kapuście. Zawiera ona także inne witaminy i minerały, dzięki czemu można uzupełnić braki tych składników, które zostały utracone wraz ze spożyciem alkoholu. Ponadto sok z kiszonej kapusty zawiera bakterie probiotyczne, które ułatwiają pozbywanie się z organizmu toksyn i wspierają naszą mikroflorę. Zaleca się wypić go na czczo, co pozwoli także ugasić olbrzymie pragnienie. Podobnie zresztą działa sok z kiszonych ogórków czy też kwas buraczany.

Innym sposobem na złagodzenie nieprzyjemnych objawów syndromu dnia wczorajszego jest sięgnięcie po sok pomidorowy, który obfituje w potas. Pierwiastek ten jest wpływa pozytywnie na pracę serca, napięcie mięśniowe i przewodnictwo nerwowe. Wypicie szklanki tego soku powinno przynieść ulgę. Świetnym sposobem będzie także przygotowanie mikstury składającej się ze szklanki wody i łyżki miodu. Warto także dodać do tej mieszanki cytrynę. Dzięki temu usprawnimy metabolizm i wesprzemy detoksykację organizmu, który próbuje dojść do siebie po zatruciu alkoholem.

A może zioła na kaca?

Zioła są nieocenione także w przypadku kaca. Warto mieć pod ręką miętę i rumianek, które pomogą pozbyć się mdłości i ciężkości w głowie. Godnym polecenia ziołem jest także piołun. Wystarczy sparzyć wrzątkiem ziele piołunu – 10 g suszu na 0,5 l wody. Ziołowe herbatki warto popijać przez cały dzień.

Kilka pomocnych porad odnośnie kaca

W celu uchronienia się przed porannym kacem, warto pić dużo wody zarówno przed, jak również w trakcie i po libacji alkoholowej. Nie należy pić alkoholu na pusty żołądek ani też mieszać go. Lepiej darować sobie śniadanie i pamiętać o witaminie C. Przyda się także zimny prysznic.

Dodaj komentarz