Bez kategorii

Prywatne gabinety lekarskie

Konieczność wizyty u lekarza wiąże się często z wielką frustracją pacjentów. Po pierwsze, do lekarza chodzimy, gdy coś nam dolega, a po drugie, usiłując skorzystać z państwowej opieki medycznej najczęściej odbijamy się od ściany w placówkach – terminów albo nie ma, albo są niewiarygodnie odległe. Czasami na wizytę u specjalisty trzeba czekać ponad rok… Właśnie dlatego, warto wziąć pod uwagę prywatne placówki medyczne. Jak wszystko, mają one swoje wady i zalety.

Zaleta – mniejsze kolejki

Prywatne gabinety lekarskie mają jedną, wielką zaletę: dużo mniejsze kolejki, niż w placówkach państwowych. Do lekarza rodzinnego nie tylko dużo łatwiej się dostać, ale również można zamówić wizytę na kilka dni do przodu. Jeśli chodzi o wizyty do specjalistów, terminy również są stosunkowo krótkie.

Wada – wysokie ceny

To niestety bariera nie do przeskoczenia. W prywatnych placówkach lekarskich są tak wysokie ceny, że większość z nas nie jest w stanie sobie pozwolić na prywatną opiekę lekarską. Jak można sobie z tym poradzić?

Przede wszystkim, należy zainteresować się, czy firma, w której pracujemy nie ma przypadkiem możliwości wykupienia dla pracowników pakietów prywatnej opieki medycznej. Grupowe ubezpieczenia są dużo tańsze, i nawet, jeśli to my musimy ponieść jego koszty, opłaca się to znacznie bardziej, niż pojedyncze wizyty.

Jeśli nie ma takiej możliwości, inną opcją jest przejrzenie ofert pakietów proponowanych przez prywatne placówki medyczne. Jest to również bardziej korzystna opcja, szczególnie, jeśli z opieki medycznej ma korzystać cała rodzina.

Dodaj komentarz