Bez kategorii

Wybieramy lekarza rodzinnego

Każda ubezpieczona osoba ma prawo do wybrania lekarza rodzinnego. W tym celu konieczne jest wypełnienie stosownej deklaracji dostępnej w wybranej przychodni. Przed zdecydowaniem się jednak na wybór takiego miejsca, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii..

Dobra przychodnia a Ilość pacjentów

Z pewnością duża ilość zapisanych pacjentów w przychodzi świadczy, o tym, że jest to dobra przychodnia. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w momencie, kiedy coś się stanie, to bardzo trudno będzie umówić się na wizytę. Dlatego też, jeśli lekarz rodzinny posiada zbyt wiele pacjentów pod sobą, to nie warto decydować się na zapisanie do niego Może się okazać, że zwyczajnie nie będzie miał dla nas zbyt wiele czasu.

Lekarz rodzinny – opinie

Ponadto jeżeli ma się tylko taką możliwość, to warto poradzić się znajomych i zapytać, gdzie oni są zapisani. Jeżeli lekarz rodzinny jest naprawdę dobry i znajomi są z niego zadowoleni, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo tego, że my również będziemy, Jeżeli jednak nie mamy możliwości zapytania się kogoś o to, to zawsze można poczytać opinie w internecie o określonym lekarzu. Istnieje bardzo wiele stron, na których możliwe jest opiniowanie specjalistów i komentowanie ich działań. Jeżeli oceny na różnych stronach określonego lekarza rodzinnego będą wysokie, to warto nawiązać z nim współpracę. Jeżeli jednak ocena jest niska, a na dodatek negatywnych komentarzy jest bardzo wiele, to znacznie lepszym rozwiązaniem może się okazać znalezienie innego lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *