Bez kategorii

Portal internetowy dla chorujących na fenyloketonurię

Firma Ideo Sp. z o.o. zaprojektowała i wdrożyła portal dla marki SHS. Jest on dedykowany nie tylko dla ludzi zmagających się z fenyloketonurią (PKU), ale również dla opiekunów i lekarzy. Znajduje się w nim bowiem stale rozbudowywane kompendium wiedzy o chorobie, możliwościach jej leczenia, dietach. Odwiedzający znajdą tam również bieżące doniesienia o różnego rodzaju inicjatywach edukacyjnych skupiających się na wrodzonych wadach metabolizmu.

Strona została stworzona i uruchomiona przez Ideo Sp. z o.o., firmę oferującą usługi z obszaru technologii internetowych (m.in. tworzenie serwisów www, platformy e-learningowe, aplikacje mobilne), rozwiązań IT (m.in. elektroniczny obieg dokumentów, systemy i aplikacje dedykowane), marketingu internetowego oraz e-commerce. Na zlecenie NUTRICIA Polska Sp. z o.o., która jest właścicielem marki SHS. Serwis dedykowany jest przede wszystkim pacjentom i ich opiekunom, jednak znajdują się w nim również informacje dla dietetyków i lekarzy, którzy zajmują się leczeniem PKU. Portal zawiera szereg niezbędnych informacji pomocnych szczególnie dla rodziców dzieci u których zdiagnozowano fenyloketonurię, chorej młodzieży oraz dorosłych. Farmaceuci i lekarze za pośrednictwem strony mogą rozszerzać swoja wiedzę o preparatach białkozastępczych oraz niskobiałkowej żywności produkowanej przez firmę Loprofin.

Dla zapewnienia atrakcyjności portalu www.shs.com.pl został on wyposażony w dodatkowe, dedykowane funkcjonalności. Należy do nich między innymi zbiór przepisów, który zawiera propozycje dań odpowiednich dla osób chorujących na PHU i spełniających wymagania ich restrykcyjnej diety. Użytkownicy mogą nie tylko dodawać własne propozycje, ale również oceniać i komentować przepisy dodane przez innych. Serwis posiada również tabele wartości odżywczych opisujące wybrane produkty. Ten element może okazać się szczególnie pomocny podczas tworzenia codziennego menu przez chorego. Dla zarejestrowanych użytkowników czekają również inne funkcjonalności. Jedną z nich jest możliwość uzupełniania bazy „Miejsc przyjaznych chorych na PKU”. Kolejną dostępną opcją jest Kalendarium, które wraz z newsletterem przypomina o wszystkich interesujących użytkownika wydarzeniach np. spotkaniach integracyjnych przeznaczonych dla ich środowiska.

W przyszłości planowana jest również dalsza modernizacja portalu. Twórcy mówią tu o między innymi wprowadzeniu gier flashowych oraz specjalnego kalkulatora przeznaczonego do obliczania wartości odżywczych produktów żywnościowych. Ostatnia z funkcjonalności dostępna ma być również w wersji mobilnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *