Bez kategorii

Podkładka pod nadgarstek – sprawdź jak bardzo jest ważna

Każdy z nas może i powinien zadbać o zdrowe miejsce pracy. Oczywiście w biurach obowiązek ten spoczywa na pracodawcy. Jednak jeśli nasze potrzeby nie są w pełni zaspokojone, warto zatroszczyć się o nie samodzielnie. Odpowiedzialność za dbanie o ergonomię miejsca pracy spoczywa na każdym z nas, ponieważ to nam samym najbardziej powinno zależeć na własnym zdrowiu.

Ergonomiczne akcesoria

Jeśli przywołujemy zasady ergonomii pracy za biurkiem, od razu na myśl przychodzi właściwe ułożenie ciała w pozycji siedzącej. Oczywiście, od tego trzeba zacząć – zadbać o właściwe ułożenie kręgosłupa, kolan, łokci. Ale o naszym ciele powinniśmy myśleć całościowo. Wziąć pod uwagę każdą jego część, która jest wykorzystywana podczas pracy. Nie tylko wygodne fotele czy biurka zapewniają ciału komfort i właściwe jego ułożenie. Do dyspozycji mamy dużo więcej ergonomicznych akcesoriów, które odciążają równie mocno eksploatowane części naszego ciała.

Na wysokości wzroku

Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę? Na pewno na to, w jakiej pozycji utrzymywana jest nasza głowa i szyja. Położenie monitorów komputerów i laptopów bardzo często wymusza pochylenie głowy i wygięcie szyi do przodu. W ten sposób mięśnie są nadmiernie eksploatowane, co z pewnością może powodować ból. W bardzo prosty sposób można temu zaradzić, używając podstawki pod monitor lub laptopa, dzięki której ekran będziemy mieć na wysokości wzroku. To wyeliminuje bardzo niezdrowe nawyki związane z pochylaniem głowy.

Dłonie w potrzebie

Jak się okazuje, bardzo mało uwagi poświęcamy naszym rękom i dłoniom. A to nimi wykonujemy większość operacji i ruchów. Póki taka praca nie sprawia nam żadnych kłopotów i nie jest źródłem bólu, nie zastanawiamy się, jak w rzeczywistości mocno eksploatowane są nasze dłonie, a w szczególności nadgarstki. Warto się temu przyjrzeć, by nie doprowadzić do bardzo poważnego schorzenia, którym jest np. zespół cieśni nadgarstka.

Podkładka pod mysz i nadgarstek – mała wielka rzecz

Długotrwała praca na komputerze – uderzanie w klawiaturę, przesuwanie myszy – utrzymuje nasze dłonie w nienaturalnej pozycji. To praca, która wiąże się z ciągłym powtarzaniem wielu podobnych ruchów, kiedy nadgarstek pozostaje nadmiernie wyprostowany lub wygięty. Podkładka pod nadgarstek rozwiązuje ten problem. Pomaga w utrzymaniu go we właściwej pozycji. Doskonale odciąża nadmiernie napinane mięśnie i ścięgna, pozwala dłoni na zrelaksowanie się.

Podkładka pod nadgarstek Ergosafe

Jaką podkładkę pod nadgarstek wybrać?

Chroniąc nasze dłonie i nadgarstki do wyboru mamy mnóstwo akcesoriów, które nam to ułatwią. Na co zwracać uwagę? Jakie cechy powinny mieć najlepsze produkty? Podkładka ergonomiczna pod nadgarstek powinna być właściwie wyprofilowana i mieć wysokość dostosowaną do pracy na określonym urządzeniu. Powinna być również wyposażona w antypoślizgową podstawę zapobiegającą jej przemieszczaniu się. Niektóre podkładki wykonane są z żelu, który dodatkowo chłodzi nadgarstek lub z pianki memory foam precyzyjnie dostosowującej się do kształtu nadgarstka. Dla osób, które używają głównie myszki, dobrym rozwiązaniem będzie podkładka pod mysz z podpórką na nadgarstek – jedno wygodne akcesorium, które odciąża i nadgarstek, i całą dłoń podczas obsługi myszki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *