Bez kategorii

Personel medyczny – jak powinien być ubrany?

Cechy stroju prawdziwego lekarza

Jak dokładnie powinien wyglądać prawdziwy lekarz? Czy osoba zaliczająca się do personelu medycznego, może sobie pozwolić na jakiekolwiek urozmaicenia w stroju? Niektóre zawody wymagają od ludzi ściśle określonego wyglądu. Doskonałym przykładem takiej profesji jest właśnie zawód lekarza czy pielęgniarki. Zastanówmy się zatem, czy są jakieś stałe cechy stroju personelu medycznego? Jaki powinien być ubiór prawdziwego lekarza i pielęgniarki?

  • schludny
  • czysty
  • zadbany
  • wygodny, niekrępujący ruchów

Oczywiście, tak powinien wyglądać strój każdego człowieka, jednak lekarze i pielęgniarki w szczególności powinny pilnować, aby ich ubranie posiadało wszystkie z wymienionych cech. Jednak nie musi to być tylko biały nudny fartuch, na rynku jest coraz więcej ciekawszych strojów nie tylko dla lekarzy, ale i dla całego personelu medycznego…

„Strój szpitalny” – co obowiązkowo?

Często słyszy się właśnie takie określenie, zatem co dokładnie się pod nim kryje? Osoby pracujące w sektorze medycznym muszą przestrzegać pewnych zasad ubioru. Co powinien mieć na sobie przedstawiciel służby zdrowia? Ma kilka możliwości do wyboru, ale do podstawowych należą dwie:

  • Medyczne ubranie ochronno – robocze, które niekoniecznie musi być w białym kolorze oraz obuwie zmienne,
  • Biały fartuch oraz obuwie zmienne.

Dodatkowo, każdy lekarz ma przy sobie stetoskop oraz powinien mieć lateksowe rękawiczki, jednorazowego użytku. Warto dodać, iż coraz większa część służby zdrowia, wybiera kolorowe, a nawet delikatnie wzorzyste mundurki. W szczególności, ci którzy na co dzień mają kontakt z dzieciakami. Dzięki kolorowym strojom lekarskim maluchy czują się bezpieczniej i pewniej.

Najlepsze propozycje ciekawego i niezwykłego stroju dla personelu medycznego, możemy odnaleźć na: http://www.uniformix.pl/pol_m_KOLOROWE-BLUZY-MEDYCZNE-183.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *