Bez kategorii

Jakie występują objawy menopauzy?

Każda kobieta podejrzewająca u siebie klimakterium, może szybko potwierdzić lub wykluczyć okres przekwitania, sięgając po domowy test na menopauzę. Zamiast więc martwić się nagłymi zmianami w sowim organizmie, warto skontrolować przyczyny złego samopoczucia i nieprzyjemnych dolegliwości. Zamiast zastanawiać się, czy to już menopauza, warto udać się do apteki po test płytkowy, dzięki czemu możliwe będzie przygotowanie się na nadchodzące zmiany i zatroszczenie się o swoje zdrowie. Jakie objawy powinny nas skłonić do wykonania takiego testu?

Gdy nie wiesz, co dzieje się z Twoim organizmem – sięgnij po test na menopauzę

W Polsce wiele kobiet okres przekwitania rozpoczyna się jeszcze przed ukończeniem pięćdziesiątego roku życia. Miliony kobiet obserwują u siebie typowe objawy menopauzalne już po ukończeniu 45 lat. Zwykle jest tak, że są one w stanie same zaobserwować u siebie zachodzące w ich organizmie zmiany, jednakże nie zawsze tak jest. Nie brakuje kobiet, które albo nie zauważają owych objawów albo po prostu ignorują je. Czasami niełatwo jest także odróżnić objawy menopauzy od symptomów dawanych przez jakąś chorobę. Coraz mniejsza produkcja żeńskich hormonów w postaci estrogenu i progesteronu pogarsza zarówno zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Spadek produkcji estrogenu jest ściśle związany ze wzrostem stężenia hormonu FSH, którego podwyższona poziom można wykryć w moczu. W celu rozwiązania swoich wątpliwości, czyli potwierdzenia lub wykluczenia klimakterium, warto wykonać niedrogi i domowy test na menopauzę.

Chodzi tutaj o test płytkowy, który wykonuje się podobnie jak test ciążowy. Zaleca się go wykonywać przy pomocy kropli pierwszego porannego moczu. Po siedmiu dniach należy powtórzyć test, dzięki czemu możliwe będzie uzyskanie wiarygodnego wyniku.

Charakterystyczne objawy przekwitania

Gdy jajniki przestaną uwalniać jajeczka, kobieta traci możliwość zajścia w ciążę. Jest to bardzo przełomowy etap, związany z dużymi zmianami hormonalnymi. Zmianom tym towarzyszą niestety różne nieprzyjemne dolegliwości, gdyż wpływają one na całą gospodarkę organizmu. Pojawiają się uderzenia gorąca, kołatanie serca oraz zimne poty. Typowymi objawami klimakterium są także nawracające infekcje górnych dróg moczowych, nietrzymanie moczu, spadek libido, wystąpienie osteoporozy, wypadanie włosów, wzrost wagi, nerwowość, przygnębienie, stany depresyjne i ogólne zmęczenie. Zmiany można zaobserwować także na skórze, która traci elastyczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *