Bez kategorii

Jaki powinien być dobry stomatolog dziecięcy?

Dziecięcy stomatolog musi umieć zjednać sobie nawet najbardziej przestraszonego malucha. Bardzo często rodzice muszą poświęcić naprawdę bardzo dużo czasu, aby odnaleźć profesjonalnego i miłego stomatologa, któremu bez cienia wątpliwości będą mogli powierzyć leczenie swojej pociechy. Na co zwracają szczególną uwagę?

Wiedza i umiejętności to nie wszystko!

Dokładnie, w przypadku stomatologa dziecięcego nie wystarczą tylko wspaniałe wiadomości merytoryczne oraz doświadczenie. Bardzo istotne jest również podejście do małego pacjenta. Dlatego zapamiętajmy – umiejętność leczenia zębów nie zawsze wystarczy.

Stomatolog dziecięcy musi posiadać szereg cech, które umożliwią mu zyskanie sobie przychylności naszej pociechy. Musi się on charakteryzować się również przyjaznym usposobieniem oraz właściwym podejściem do dzieci. Połączenie tych wszystkich cech sprawi, że maluch nie będzie się bał kolejnej wizyty u stomatologa.

Czasem samo znieczulenie nie wystarczy, niezbędne jest też właściwe podejście. Dziecięcy stomatolog musi umieć zjednać sobie nawet najbardziej przestraszonego malucha. Stomatologia dziecięca to dziedzina o wiele trudniejsza, niż ta w przypadku dorosłych. Wymaga sprytu i umiejętności odwracania uwagi małych pacjentów, tak aby nawet nie zdążyli spostrzec, że lekarz rozpoczął swoja pracę

Na co rodzice zwracają szczególną uwagę?

Każdy rodzic jest zatroskany o zdrowie oraz szczęście swojej pociechy, dlatego z dużą rozwagą dobiera ludzi, z którymi dziecko ma kontakt, w tym między innymi nauczycieli czy lekarzy. Wyjątku nie stanowi nawet stomatolog, Źle wybrany może spowodować u naszego dziecka uraz na całe życie, a tego z pewnością nie chcemy.

W przypadku dziecka jedna wizyta w gabinecie stomatologicznym, podczas której będzie cierpiało, może zadecydować o tym, że następnym razem trzeba będzie je zaciągać z użyciem siły. Nawet w całkowicie inne miejsce, u innego lekarza specjalisty.

Artykuł powstał we współpracy z: http://odent.pl/oferta/stomatologia_dziecieca_o11/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *