Bez kategorii

Ekologiczne produkty

Kosmetyki naturalne – http://ekodladomu.pl/29-kosmetyki – zrobione zostały ze składników roślinnego, morskiego bądź mineralnego pochodzenia. Jednak nie możemy mieć pewności, że składają się one w 100 procentach z tych właśnie elementów. Wiele produktów może mieć różne konserwanty, aczkolwiek są stosowane w odpowiednich i bezpiecznych dawkach.

Istnieje również podział na kosmetyki organiczne, które powstają ze składników pochodzących z ekologicznych farm. Są więc złożone wyłącznie z roślin poddanych ściśle określonym kryteriom. Warto również dodać, że nie są testowane wcześniej na żadnych zwierzętach.

Skład produktu na etykietach

Pamiętajmy, aby dokładnie czytać skład etykiety dołączonej do opakowania. Jeżeli znajdziemy hasła: „bez sztucznych konserwantów” lub „naturalny zapach” możemy być spokojniejsi o dany produkt. Oczywiście znajdziemy także sporo nazw łacińskich, które będą nieco trudniejsze do rozszyfrowania, ale nie niemożliwe. Trzeba uważać, gdyż zdarzają się przypadki, gdzie producenci nie ujawniają wszystkich składników kosmetyków.

Naturalne preparaty są idealne dla alergików: bardzo dobrze się wchłaniają i regenerują skórę. Negatywny wpływ na skórę mają konserwanty, które mogą doprowadzić do podrażnień i do powstania wysypek. W naturalnych kosmetykach konserwanty występują w bezpiecznych ilościach, bądź są całkowicie pomijane. Działają one również znacznie wolniej niż chemiczne odpowiedniki, więc efekty wymagają systematyczności i wytrwałości.

Opakowania takich produktów bez problemu można poddać recyklingowi, dlatego są one przyjazne środowisku. Chcąc zakupić podobne kosmetyki wystarczy jedynie zamówić je ze strony http://ekodladomu.pl i wprowadzić naturalne metody w swoim domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *