Bez kategorii

Jaki implant zęba będzie najlepszy?

W obecnej stomatologii implanty mają swoje stałe miejsce. Wykonywane od wielu lat, gwarantują pacjentom estetyczne i komfortowe a przede wszystkim stałe rozwiązania protetyczne.

Rodzaje implantów

Na rynku istnieją dwa rodzaje implantów ze względu na materiał, z jakiego są produkowane. Oprócz różnic wynikających z właściwości materiałów różne są również ceny implantów.

  1. tytanowe – implanty te stosuje się od dawna. Tytan jest materiałem bardzo dobrze tolerowanym przez organizm ludzki. Są to implanty bardzo trwałe. Niestety, zdarza się, że po wielu latach dochodzi do obniżenia linii dziąseł i wtedy ten implant o szarym kolorze jest widoczny.
  2. cyrkonowe (ceramiczne) – stosunkowo nowe na rynku. Są to estetyczne implanty z biokompatybilnego materiału, bardzo odpornego na korozję. Nie reagują z innymi materiałami, które są stosowane w protetyce oraz są obojętne elektrycznie. Są one doskonałą możliwością na uzupełnienie braków zębowych u osób reagujących alergicznie na tytan.

Ceny implantów

Implanty są najdroższym rozwiązaniem w stomatologii. Ich ceny wahają się od 1800-4000 pln., przy czym implanty cyrkonowe są droższe od tytanowych. Do ceny implantu należy doliczyć również należność za uzupełnienie protetyczne, które zostanie na nim umocowane.

Oba rodzaje implantów mają wady i zalety. Przed podjęciem decyzji konieczna jest porada specjalisty, który doradzi, jaki rodzaj implantu jest optymalny dla danej sytuacji zdrowotnej. Ceny implantów nie powinny być głównym kryterium, ale bezpieczeństwo zabiegu i efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *