Bez kategorii

Wybieramy odpowiednią pastę do zębów

Mycie zębów po każdym posiłku jest niezwykle istotne, aby zachować zdrowe i dobrze wyglądające zęby na dłużej. Aby jednak uzyskać oczekiwane efekty, konieczne jest wybranie odpowiedniej pasty do zębów. Istnieje jej kilka rodzajów.

Pasta wybielająca

Jednym z rodzajów pasty do zębów jest wybielająca. Stosują ją ludzie, którzy mają lekko żółtawy kolor zębów, albo przebarwienia wynikłe z palenia papierosów, czy codziennego picia kawy. Stopniowo z każdym myciem zębów preparat taki wybiela uzębienie.

Pasta przeciwko próchnicy

Istnieją również pasty ochronne. Chronią one przed powstawaniem próchnicy na zębach. Pasta taka jest przeznaczona dla osób, które mają bardzo słabe zęby i często się tym samym psują. Ponadto powinny ją stosować również osoby, u których już wytworzyła się próchnica.

Pasta przeciwko nieświeżemu oddechowi

Ponadto istnieją również pasty, które mają chronić przed nieświeżym oddechem. Posiadają one w sobie substancje, które usuwają z jamy ustnej bakterie przyczyniające się do powstania nieświeżego oddechu. Nie tylko pasta taka usuwa już powstałe bakterie, ale również chroni jamę ustną przed ich powstawaniem. Tym samym można zachować świeży oddech na dłuższy okres czasu.

Podsumowując można powiedzieć, że istnieje kilka rodzajów past do zębów, które posiadają różne właściwości. Ogólnie preparaty takie powinno się dobierać do stanu uzębienia, a także problemów, jakie posiada z nim pacjent. Można wybrać pastę wybielającą, chroniącą przed próchnicą, a także przed nieświeżym oddechem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *