Bez kategorii

Jak sobie radzić z zapaleniem błony śluzowej nosa?

Zapalenie błony śluzowej nosa, w największej mierze, to po prostu katar. Jak powstaje? Przede wszystkim to rodzaj mechanizmu obronnego. Nasz nos działa jak filtr, nie pozwalając, by wirusy i bakterie przedostały się w głąb organizmu. Kontakt z patogenami powoduje reakcje zapalne, a te z kolei mogą prowadzić do rozszerzania się i rozszczelniania naczyń krwionośnych nosie. Wszystko po to, by komórki układu odpornościowego przedostały się do tkanek. Wtedy dochodzi do niedrożności nosa.

Xylometazolin na niedrożność nosa

Jednym z najbardziej popularnych produktów leczniczych stosowanych przy zapaleniu błony śluzowej nosa jest Xylometazolin. Jak sama jego nazwa wskazuje, to produkt leczniczy oparty na ksylometazolinie. Ta z kolei jest organicznym związkiem chemicznym. W preparatach do nosa jest stosowana jako lek powodujący obkurczanie jego naczyń krwionośnych. Dzięki temu zmniejsza się ich obrzęk; zmniejsza się również przekrwienie błony śluzowej nosa.

Najczęściej kupowane

Do najbardziej popularnych produktów leczniczych należy Xylometazolin marki Vibrocil. Składa się z chlorowodorku ksylometazoliny (1 mg na 1 ml preparatu). Jego działanie zaczyna się już po kilku minutach i utrzymuje się nawet do 10 godzin. Natomiast Xylometazolin Teva zawiera również substancje wspomagające: kwas cytrynowy jednowodny, cytrynian sodu i glicerol 85%. Oba produkty są dostępne w aptece internetowej Wapteka. Preparaty występują jako Xylometazolin spray i krople do nosa.

Xylometazolin tevaZwróć uwagę na ulotkę

Nie każdy i nie w każdej sytuacji może stosować produkty lecznicze oparte na ksylometazolinie. Trzeba to dokładnie sprawdzić, zanim zaczniemy stosować Xylometazolin. Ulotka zawiera informacje o przeciwwskazaniach. Zazwyczaj są to: nadwrażliwość na substancje składowe (w tym oczywiście ksylometazolinę), suchy nieżyt nosa, zabieg neurochirurgiczny.

Dodaj komentarz