Bez kategorii

Jak sobie poradzić z kacem

Kac to nie jest miłe doświadczenie, jednak nieuniknione, gdy pozwolimy sobie na spożycie nadmiernej ilości alkoholu. Każdy z nas zapewne chce uniknąć dolegliwości, jakie wiążą się z kacem. Jest wiele sposobów, które niestety nie eliminują natychmiast dolegliwości, ale pomagają je złagodzić. A więc jak poradzić sobie z kacem? Czy można zastosować jakieś środki na kaca?

Kac – objawy

Doskonale wiemy, że kac nie kojarzy nam się z niczym przyjemnym. Objawia się on bólem oraz zawrotami głowy, światłowstrętem, ogromnym pragnieniem, dreszczami, nudnościami, wymiotami oraz biegunką. Ponadto osoba, która cierpi przez zatrucie alkoholem, po przebudzeniu jest rozdrażniona, ma gorszy nastrój, nie może na niczym się skoncentrować. Poza tym jest bardzo wrażliwa na wszelkie hałasy oraz ma wstręt do jedzenia.

środek na kaca

Jak sobie radzić z kacem

Kiedy następnego dnia czujemy, że nadużyliśmy alkoholu, to warto jak najszybciej zastosować kilka znanych sposobów na kaca. W pierwszej kolejności postarajmy się nawodnić nasz organizm. Powinniśmy wypić jak największą ilość niegazowanej wody mineralnej, soku owocowego lub pomidorowego. W tym ostatnim znajduje się bardzo duża ilość potasu, który korzystnie wpłynie na nasz układ nerwowy. W dostarczeniu odpowiednich związków organizmowi, mogą być pomocne różne, gotowe medykamenty, które można nabyć bez recepty w aptece. Następnie należy pamiętać, że dobrym sposobem na kaca jest aktywność fizyczna. Powinniśmy wstać, wsiąść orzeźwiający prysznic i wybrać się na spacer bądź na siłownię. Pamiętajmy byle by się nie przeforsować. Po powrocie nie zapomnijmy o posiłku. Nasz wyczerpany organizm należy wzmocnić nawet niewielką ilością pokarmu. Najlepszy na kaca okazuje się być rosół, bądź jajecznica. Będąc na kacu nie wymagajmy od siebie za wiele. Po prostu odpoczywajmy.

Jak zapobiegać powstaniu kaca

Każdy z nas jest pewnie zdania, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć kaca. Tak, więc podstawowymi zasadami zapobiegania powstawania kaca są:

  • Przed wyjściem zjeść tłusty posiłek
  • Nie należy mieszać kilku rodzajów trunków
  • Zachowywać pewien odstęp czasu pomiędzy kolejnymi drinkami
  • Pomiędzy trunkami należy coś przekąsić i pić dużą ilość soków owocowych

Istnieje również inny sposób na kaca. Możemy również zaopatrzyć się w specjalne środki na kaca, które można nabyć w aptece. Są to medykamenty, które redukują uboczne skutki nadmiernego spożywania alkoholu. Preparaty te są w postaci tabletek, proszków oraz drinków, np. 2KC. W ich skład wchodzą specjalnie dobrane minerały, witaminy oraz substancje naturalne, które przyspieszają usuwanie toksycznych metabolitów powstających z rozpadu alkoholu w organizmie.

Dodaj komentarz