Bez kategorii

Jak dbać o cerę latem?

Jak dbać o cerę latem? To pytają zadaje sobie wiele kobiet, gdy w czasie wakacji dostrzegają u siebie niespodziewane negatywne efekty „spotkania ze słońcem”. W tych gorących miesiącach nasza cera wymaga skrupulatnej i intensywnej opieki dobrymi i sprawdzonymi preparatami. Ważne jest również nasze odpowiednie podejście do niej i to co na co dzień można zrobić, by na dłużej zachowała zdrowy i promienny wygląd.

Jak dbać o cerę latem?

W czasie wiosenno – letnim nasza cera codziennie narażona jest na słońce oraz wysokie temperatury. Jeżeli w porę we właściwy sposób o nią zadbamy, nie trzeba będzie zmagać się za kilka lat z ogromną suchością, brakiem witalności, czy też ze zmarszczkami, które bardzo często pojawiają się u pan, które kochają się opalać. Latem nie zawsze można uciec od słońca, lecz poleca się paniom nie opalanie twarzy i stosowanie bardzo wysokich filtrów. Dobrze jest także mieć zawsze pod ręką kapelusz oraz okulary słoneczne, które w odpowiedni sposób ochronią cerę przed promieniami słonecznymi.

Nawilżenie to podstawa

Latem panie (i to w każdym wieku) powinny stosować nie tylko kremy z filtrem, ale też preparaty bardzo dobrze nawilżające. Wszelkie żele, serum czy maseczki są miłe widziane, gdyż na bieżąco będą dbać o nawilżenie skory twarzy, jak i o jej zdrowy wygląd. Latem warto także zrezygnować z makijażu, który obciąża dodatkowo skórę. Podkładu oraz korektory nie wyglądają efektownie przy 30-stopniowym upale.

 

Wizyta u profesjonalnej kosmetyczki
Gdy panie zauważą u siebie pierwsze niepokojące sygnały ze strony cery w postaci delikatnych zmarszczek lub plam (które mogły pojawić się od słońca), warto jak najszybciej wybrać się na specjalistyczne zabiegi do profesjonalnych gabinetów kosmetycznych lub do lekarzy medycyny estetycznej. Nowoczesne sprzęty oraz dobre produkty sprawią, że efekty niezbyt udanego opalania szybko znikną. Ponadto, regularne wizyty u kosmetyczki na nawilżanie czy też zabiegi oczyszczające sprawiają, że dłużej panie będą mogły cieszyć się młodą cerą bez jakichkolwiek problemów.

Jeden komentarz do “Jak dbać o cerę latem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *