Bez kategorii

Sposoby na schudnięcie

Ile to razy próbowaliśmy się odchudzać za pomocą popularnych „diet cud”, czy też suplementów diety, które powinny dać spektakularne efekty i to w ciągu zaledwie dwóch dni? Nawet rygorystyczna dieta, na której schudło się kilka kilogramów w tydzień jak i tabletki hamujące łaknienie bywają niestety zdradliwe. Efekt jojo, cellulit, złe samopoczucie to tylko kilka skutków nieodpowiedniego podejścia do schudnięcia. Jakie są więc sprawdzone, efektywne i co najważniejsze zdrowe sposoby na schudnięcie? Poniżej kilka, cennych wskazówek.

Zmiana nawyków żywieniowych

Bezwzględnie od tego trzeba zacząć. Wprowadzenie minimum pięciu posiłków w ciągu dnia ( w regularnych odstępach czasu ), odpowiednio zbilansowanych spowoduje, że szybko będzie można zauważyć u siebie poprawę samopoczucia, poprawę wyglądu ciała oraz kilka kilogramów mniej na wadze. Priorytetem jest odstawienie alkoholu oraz innych używek, zastąpienie słodkości – zdrowymi i niskokalorycznymi przekąskami oraz wprowadzenie do diety więcej owoców i warzyw oraz produktów zawierających błonnik.

Dużo wody

Woda niegazowana (i nie smakowa) jest nieoceniona w zrzucaniu zbędnych kilogramów. Zmniejsza ona łaknienie oraz powoduje, że metabolizm znacznie przyspiesza. Zaleca się wypijanie minimum 2 litrów wody dziennie.

Sposoby na schudnięcie? Trzeba się spocić!

Nie od dziś wiadomo, że szybciej chudną osoby, które regularnie i dość intensywnie ćwiczą. Osoby, które do tej pory nigdy nie wstawały z kanapy nie muszą od razu zapisywać się na zajęcia w siłowni, na których wyleją litry potu. Można wprowadzić choć trochę ruchu i to w bardzo urozmaicony sposób. Jazda na rowerze, basen, tenis na świeżym powietrzu czy wyprawa z rodziną na górskie szlaki spowodują, że nasze mięśnie znów zaczną pracować i to w bardzo odpowiedni sposób. Jeżeli nie chcemy od razu rzucać się na głęboką wodę – wystarczy codzienny 40-minutowy spacer szybszym tematem, by lepiej się funkcjonowało przez resztę dnia. Do aktywności fizycznej można także zaangażować rodzinę – wspólny wypad na rolki zdecydowanie wesprze naszą kondycję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *