Bez kategorii

Apteki internetowe

Wraz z rozwojem internetu na świecie zaczął on coraz częściej pomagać nam zwykłym ludziom w codziennym życiu. Poza możliwością komunikacji z całym światem, sprawdzania wiadomości i doniesień na interesujące nas tematy, możemy również robić zakupy. Pierwsze sklepy internetowe pojawiły się już wiele lat temu, jednak ich popularyzacja stale rośnie. Ludzie coraz bardziej skłonni są do wydawania pieniędzy w sieci.

Czym jednak rożni się sklep z ubraniami od apteki? Teoretycznie niczym. Oba mają towar, który chcą sprzedać. Nic, więc dziwnego, że również apteki zechciały przygarnąć kawałek internetowego tortu dla siebie.

Jedna z największych i najczęściej wymienianych zalet sklepów internetowych są konkurencyjne ceny. Dzieje się tak dzięki temu, że koszt sprzedaży produktu w sieci jest znacznie niższy niż w tradycyjnym sklepie, czy tez aptece. Jak powszechnie wiadomo leki nie należą do najtańszych, dlatego też warto szukać wszelkich możliwych form oszczędności. Chociażby na przykład takich jak korzystanie z aptek internetowych (np. http://www.pro-apteka.pl) i robienia zakupów właśnie w nich.

Jest jednak pewna istotna różnica. O, ile nie ma żadnych przeciwwskazań przy kupieniu nowego laptopa lub bluzy w sklepie internetowym, tak niektóre leki sprzedawane są wyłącznie na receptę wystawiana przez lekarza.

Nie oznacza to jednak, że w internetowych aptekach możemy robić zakupy jedynie leków i innych produktów, które nie wymagają od nas recepty. Jeśli takową posiadamy, możemy kupić potrzebne leki, ale warunkiem odbioru leków jest oddanie jej (recepty) przy odbiorze leków.

Warto tutaj pochylić się nad kwestią odbioru. Może on odbywać się w lokalnym oddziale apteki, ale również w naszym domu, za pośrednictwem kuriera. W pierwszym wypadku zaoszczędzimy czas na szukaniu i pakowaniu leków przez farmaceutę oraz pieniądze na tańszych lekach z internetowej apteki. Nie zmieni to jednak faktu, że trzeba wyjść z domu po odbiór zamówienia.

Wariant z dostawą do domu jest o tyle wygodniejszy, że nie trzeba nigdzie wychodzić, musimy jednak zgodnie z zasadami aptek internetowych przesłać skan recepty. Dalsze procedury wyglądają typowo jak przy odbiorze wszelkich innych przesyłek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *