Bez kategorii

Aktualne dane biometeo dostępne na Twoim smartfonie

Portal biometeo.pl stworzył nową aplikację na smartfony, która umożliwia łatwy i szybki podgląd  najnowszych danych dotyczących warunków biometeorologicznych. Pozwala ona na śledzenie aktualnego biometu oraz sprawdzenie jaki wpływ ma on na nasze samopoczucie.

Aplikacja dostępna jest dla czterech najpopularniejszych platform mobilnych. Dzięki temu dostęp do informacji biometeo ma niemal każdy użytkownik smartfona. Tego typu aplikacje na urządzenia mobilne są przydatne w naszym codziennym życiu. Aby sprawdzić aktualną prognozę meteorologiczną wystarczy posiadać dowolne urządzanie mobilne. Dużym ułatwieniem w korzystaniu z usługi Biometeo Smartphone jest fakt, że w aplikacji działają nie tylko konta założone bezpośrednio jej poziomu, ale również te utworzone w portalu biometeo.pl.

Wykonawcą oraz partnerem zarówno aplikacji, jak i serwisu jest firma Ideo Sp. z o.o., która razem z portalem biometeo.pl zadbała o to, żeby powstała usługa miała intuicyjny charakter i była przyjazna dla użytkowników. Informacje prezentowane w aplikacji przedstawione są w formie wskaźników, które odpowiadają określonej porze dnia i są zgodne z tendencją zmian jakie mogą nastąpić w najbliższej przyszłości. Aby zapewnić jak największe doprecyzowanie informacji, prognoza pokazuje dane z dokładnością do wybranego miasta.
Integracja aplikacji z serwisem możliwa jest dzięki dedykowanemu API. Przy każdym logowaniu aplikacja mobilna ściąga wszystkie potrzebne informacje dotyczące prognoz z portalu biometeo.pl. Ich aktualizacji odbywa się co kilka godzin i jest możliwa dzięki danym zapewnianym przez Cumulus, firmę tworzącą prognozy.

Aplikacja pozwala na zasubskrybowanie prognozy dla około 2000 lokalizacji na terenie kraju. W planach twórców jest udostępnienie przeglądania danych pogodowych również dla miast poza granicami Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *