Bez kategorii

Zabawki dla chłopców

Nie od dziś wiadomo, że mali chłopcy w swoim rozwoju, a więc wybieranych zabawach, potrzebują nieco innej stymulacji niż dziewczynki. Dlatego, oprócz zabawek wspólnych dla obu płci, rodzice powinni postarać się także o wybór zabawek typowo chłopięcych.

Zabawki dla chłopców

Po pierwsze zabawki dla chłopców trzeba zawsze dostosować do wieku. Czym innym zajmie się dwulatek, a czym innym chłopiec uczęszczający już na przykład do zerówki. Młodsze dzieci (bez względu na płeć), bawią się tymi samymi zabawkami. Dopiero później pojawiają się konkretne preferencje. Wybierając zabawki trzeba jednak przede wszystkim zadbać o to, by były one bezpieczne, dobrej jakości oraz zgodne z zainteresowaniami dziecka. Wśród kilkuletnich chłopów najpopularniejsze są różnego rodzaju pojazdy: resoraki, wozy strażackie czy policyjne. W parze idą z tym klocki konstrukcyjne, wielopoziomowe garaże, tory wyścigowe oraz warsztaty samochodowe. Chłopcy chętnie sięgają także po zabawki typowo rozwojowe: klocki, puzzle i różnego rodzaju układanki.

zabawki dla chłopców

Jakie zabawki dla chłopców wybierać?

Mali chłopcy na pewno bardzo chętnie zajmą się zabawkami takimi jak:

  • Wóz strażacki – świetnym pomysłem jest taki, który trzeba zbudować samodzielnie: z klocków. Oczywiście taki wóz posiadać może także drabinę i postać strażaka, co sprawi, że zabawa będzie jeszcze bardziej przyjemna.
  • Drewniana kolejka – najlepsza będzie taka w zestawie: z lokomotywą, wagonikami, ale też stacją kolejową, innymi „mijanymi” budynkami oraz drzewami i oczywiście długim torem, który można budować na różne sposoby. Rozstawienie wszystkich tych elementów stworzyć może naprawdę przyjemny klimat małego miasteczka.
  • Kilkupoziomowy garaż z ulicą – tego rodzaju zabawka jest spełnieniem marzeń każdego chłopca. Pozwala na zabawę samodzielną, ale i z innymi dziećmi. Taka konstrukcja zawiera najczęściej garaż z windą, parkingiem, stację benzynową, myjnię oraz nawet kilkumetrową trasę.

Jak widać, zabawki dla chłopców to najczęściej te związane z samochodami, choć równie chętnie bawią się oni także różnego rodzaju klockami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *