Bez kategorii

Wyposażenie sal konferencyjnych. O czym warto pamiętać?

Sale konferencyjne obecnie dostępne są prawie w każdym hotelu czy nawet w większych firmach. Sala szkoleniowa jest bowiem świetnym miejscem do zorganizowania różnego typu spotkań biznesowych, prezentacji, zebrań, konferencji, kongresów, sympozjów czy też do prowadzenia rozmów z większą ilością pracowników. Jako, że jest to typowo użytkowe pomieszczenie, powinno być jak najbardziej funkcjonalne. Nie bez znaczenia jest także kwestia estetycznego wyglądu. Jak zatem wyposażyć salę konferencyjną?

Sala konferencyjna Rzeszów – jak ją wyposażyć?

Niezależnie od tego czy chodzi o salę konferencyjną czy szkoleniową, nie może w niej zabraknąć projektora. Najczęściej odbywają się w nich różnego typu prezentacje z użyciem materiałów multimedialnych. Projektor umożliwi wysiedlanie prezentacji, pokazu slajdów i przygotowanych przez prelegenta wykresów. Bardzo ważne jest to, aby sprzęt był wysokiej jakości, na którą wpływa kontrast, jasność i rozdzielczość. Polecane są projektory pozwalające na bezprzewodową łączność z komputerem, drukarką i Internetem. W wyposażeniu powinien znaleźć się też pilot, tablice ścieralne, wskaźnik laserowy czy tablica interaktywna. Warto również wprowadzić nowoczesny telewizor. Najbardziej odpowiedni może okazać się telewizor dla gracza. Właśnie taki będzie posiadał najlepszą specyfikację.

W przypadku sali konferencyjnej niezwykle ważna jest też kwestia nagłośnienia, które powinno być dopasowane do jej wielkości. W przypadku mniejszych pomieszczeń wystarczające będą głośniki wzmacniające dźwięk z komputera, ale do większej sali szkoleniowej potrzebny będzie profesjonalny sprzęt audio (dobrej jakości głośniki, mikrofony i wzmacniacze). Salę konferencyjną można wyposażyć w zestawy kolumnowe, które zostaną umieszczone na sianach lub w głośniki sufitowe. Należy kierować się tym, aby przekazywane informacje były dobrze zrozumiałe. W przypadku konferencji biznesowych warto zadbać także o system tłumaczeń symultanicznych, dzięki czemu wszyscy słuchacze będą mogli uczestniczyć w dyskusji i nie będzie potrzeby zatrudniania dodatkowych tłumaczy.

A co z meblami?

Niezwykle istotne podczas wyposażania sali konferencyjnej jest zadbanie o odpowiednie krzesła. Jako, że odbywające się w nich szkolenia czy prezentacje trwają nawet po kilka godzin, uczestniczy powinni czuć się komfortowo. W związku z tym krzesła powinny być wygodne, czyli ergonomiczne i dostosowane do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Powinny one zapewniać prawidłowe utrzymywanie postawy, dzięki czemu kręgosłup zostanie odciążony. Nie bez znaczenia są także walory estetyczne, czyli kolor i kształt krzeseł. Powinny one być dopasowane do wystroju sali. Jeśli chodzi zaś o meble, to najlepszym wyborem będą te stosunkowo lekkie i ustawne. Dzięki temu nie będzie większego problemu z ich przestawianiem. Zwróćmy też uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Niedbale wyglądające meble odbiją się niekorzystnie na wizerunku firmy.

Dodaj komentarz