Bez kategorii

Wybór dobrej kostki brukowej

Wybór dobrej kostki brukowej ma oczywiście przełożenie na trwałość nawierzchni powstałych z jej wykorzystaniem, ale jeszcze ważniejsze dla powodzenia całego procesu budowlanego jest przestrzeganie kilku złotych reguł w zakresie samego układania kolejnych kostek. Złapanie odpowiedniego poziomu i jego trzymanie z każdym powstającym metrem nawierzchni, a tym bardziej skuteczne wykonanie zaprojektowanego spadku – nie jest zadaniem najłatwiejszym, chociaż przy regularności, dokładności i zastosowaniu odpowiednich narzędzi wspomagających jest jak najbardziej osiągalne dla każdej ekipy budowlanej.

kostka brukowa producenci

Właściwy producent i dostawca

Bardzo często dostawcy i producenci kostki brukowej to te same firmy – w ramach jednej usługi można u nich nie tylko zamówić konkretną ilość kostki, ale również zrealizować cały proces transportowy. Od strony czysto logistycznej jest to najbardziej adekwatne rozwiązanie, ponieważ do przewożenia kostki brukowej potrzebny jest specjalistyczny pojazd, więc dla firm wykonujących tylko usługi budowlane nielogicznym byłoby inwestowanie w samochód do przewożenia wyłącznie kostki brukowej. Ponieważ jednak transport realizowany jest przez samego producenta, pozwala to uniknąć zbędnych kosztów – zarówno tych finansowych jak i organizacyjnych.

Jakościowy produkt budowlany

Zamawiając kostkę brukową od jednego producenta, liczyć można na preferencyjne warunki cenowe. Oczywiście najwyższe rabaty i upusty przewidziane są dla inwestorów realizujących największe budowlane projekty, ale także przy zamawianiu kostki brukowej na zajazd do własnego domu, można próbować negocjować warunki handlowe. Nawet jeśli nie uda się obniżyć ceny samego materiału budowlanego, być może uda się uzyskać znaczące zniżki w zakresie transportu kostki – wraz z załadunkiem i rozładunkiem na miejscu. Naturalnie nie należy przy tym rezygnować z odpowiedniej jakości samej kostki brukowej – niższa cena produktu nie może nigdy być wynikiem niższej jakości tego surowca. Szczególnie w przypadku kostki brukowej – tutaj jakiekolwiek odstępstwa jakościowe od standardu produkcji mogą oznaczać późniejsze zapadanie się nawierzchni, jej „rozchodzenie”, uszkodzenia itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *