Bez kategorii

Wybierasz się do Gdańska? Sprawdź, co warto tam zobaczyć

Gdańsk to miasto niezwykłe. Łączy w sobie zalety nadmorskiego kurortu, miejsca spotkań i dobrej zabawy oraz aktywnego spędzania czasu. Postrzegając Gdańsk jako ośrodek turystyczny, często zapominamy o jego ogromnym znaczeniu dla polskiej i europejskiej kultury, w tym o niesamowitej liczbie wspaniałych muzeów, które znaleźć można w tym pięknym mieście.

Gdańsk
Gdańsk

Gdańskie muzea

Gdańsk miastem muzeów? Podobne stwierdzenie zdecydowanie nie byłoby przesadzone. Zarówno pod względem ilości, jak i jakości ośrodków muzealnych, Gdańsk plasuje się w ścisłej czołówce polskich miast. Muzea gdańskie zwracają uwagę nie tylko swoją tematyką czy zbiorami, ale i niesamowitymi lokalizacjami. Przykład?

  • Muzeum Narodowe w Gdańsku – Oddział Etnografii mieści się w Spichrzu Opackim z 1723 roku. W tym pięknym, historycznym budynku znajduje się obecnie stała ekspozycja przedstawiająca sztukę ludową Pomorza.
  • Narodowe Muzeum Morskie „Sołdek” to pierwszy statek pełnomorski zbudowany w polskiej stoczni po zakończeniu II wojny światowej.
  • Narodowe Muzeum Morskie „Żuraw” – najstarszy zachowany dźwig portowy w Europie stanowiący jeden z najłatwiej rozpoznawalnych symboli miasta.
  • Muzeum Historyczne „Ratusz Głównego Miasta” mieszczące się w gotycko-renesansowej budowli na styku ulicy Długiej i Długiego Targu.
  • Muzeum Historyczne „Dwór Artusa” będące w istocie jednym z najbardziej reprezentacyjnych zabytków w pobliżu słynnego Traktu Królewskiego.

Restauracje, knajpy, tawerny

Wymienione muzea to jedynie kilka z całej listy obiektów muzealnych, które znaleźć można w Gdańsku. Ich ogromna liczba sprawia, że przybywający do miasta turyści często całe dnie spędzają na zwiedzaniu. Zmęczeni i pełni wrażeń, co wieczór ściągają do doskonałych gdańskich restauracji, knajpek oraz portowych tawern. Wiele z nich, jak choćby Restauracja Filharmonia, Restauracja Eliksir czy Long Street 52 zyskały status miejsc niezwykłych. Część turystów wybiera restauracje hotelowe – opinię najlepszej w okolicy posiada restauracja Mercato w Hilton Hotel w Gdańsku.

Wieczorne atrakcje

Po kolacji warto wybrać się na wieczorny spacer, który z łatwością może zamienić się w noc wypełnioną atrakcjami. Turyści w Gdańsku mają możliwość spędzenia ekscytujących chwil w Escape Rooms, na największym w Polsce placu zabaw „Loopy’s World”, na syntetycznym lodowisku lub w klubogalerii „Bunkier”. Ilość i rodzaj oferowanych przez miasto atrakcji z pewnością sprawi, że każdy, kto odwiedzi Gdańsk, będzie chciał wrócić tu ponownie.

Dodaj komentarz