Bez kategoriiDom

Wybieramy wózek wielofunkcyjny

Bezpieczeństwo i wygoda maluchów to rzeczy, o które każdy rodzic dba jak najlepiej potrafi. Dlatego właśnie tak ważny jest wybór odpowiedniego wózka dziecięcego. Od wielu lat, także na polskim rynku królują wózki wielofunkcyjne. Oto kilka szczegółów, na które warto zwrócić uwagę wybierając wózki 3w1.

Dlaczego warto wybrać wózek wielofunkcyjny?

Zalety wózków 3w1 zdecydowanie sprawiają, że na ten typ wózka decyduje się coraz więcej rodziców. Zamiast kupować dwa wózki, a do tego jeszcze fotelik, dokonujemy zakupu tylko raz. Takie wielofunkcyjne wózki oszczędzają więc sporo miejsca w domu, co jest szczególnie ważną zaletą zwłaszcza, gdy mieszkamy w bloku.

Wózek wielofunkcyjny

Bezpieczeństwo

Kupując wózek powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego bezpieczeństwo. Dotyczy to zarówno kwestii prowadzenia wózka, jak i materiałów, z których został on wykonany. W ocenie bezpieczeństwa mogą pomóc nam znaki poszczególnych atestów. Warto zwracać na nie uwagę.

Gondola

Gondola, a więc przestrzeń, w której leży dziecko jest podstawowym elementem wózka. To właśnie temu elementowi należy się szczególna uwaga. Należy szczególnie zastanowić się nad jej wielkością. Oczywiście im większa, tym większy komfort dla dziecka, szczególnie jeśli przychodzi ono na świat zimą i konieczne są dodatkowe ubranka i kocyki. W tym przypadku warto jednak wziąć pod uwagę także kwestie praktyczne, na przykład sprawdzić czy wózek zmieści się do naszego samochodu.

Ciężar wózka

Znacząco na użytkowanie wózka wpływa także jego ciężar. Stelaże aluminiowe są zwykle lżejsze niż stalowe. a piankowe koła lżejsze od pompowanych, choć te ostatnie wykazują się zdecydowanie wyższą funkcjonalnością.

Dodatkowe elementy

Warto także zwrócić uwagę na inne elementy, takie jak wysokość wózka czy składana rączka, która umożliwi wygodne prowadzenie wózka osobom o różnym wzroście. Pomocne przy wózku są także dodatkowe torby oraz kosze na zakupy. Sprawdzają się one szczególnie w miastach.

Ważne, by kosz był wystarczająco duży oraz by dostęp do niego był stosunkowo łatwy. Na rynku znajdziemy nie tylko zagraniczne, ale także polskie wózki dziecięce, które posiadają naprawdę dobrze przemyślane miejsce na dodatkowy bagaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *