Bez kategorii

Własna spółka z o.o. założona w całości przez internet? Tak! I to w 5 prostych krokach

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest bardzo często wybieraną formą prowadzenia działalności gospodarczej zarówno przez tych, którzy chcą prowadzić firmę we współpracy z innymi osobami, jak i przez pragnących robić to samodzielnie. Na popularność tego rozwiązania wpływa również fakt, że spółkę z o.o. można obecnie założyć w całości przez internet. Jak to zrobić?

Własna spółka z o.o. założona w całości przez internet? Tak! I to w 5 prostych krokach

Podstawowe wymogi wobec spółki z o.o.

Wśród wszystkich spółek prawa handlowego to właśnie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością najczęściej zakładana jest przez polskich przedsiębiorców. Dlaczego tak chętnie wybieramy właśnie tę formę prowadzenia działalności gospodarczej? Zapewne spory wpływ na to ma fakt, iż spółka z o.o. może zostać założona zarówno przez kilku wspólników, jak i przez pojedynczych biznesmenów. W zasadzie jedynym ograniczeniem wobec jej założycieli jest to, iż spółka z o.o. nie może zostać utworzona przez inną spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Innym ważnym wymogiem do rozpoczęcia działalności tego typu spółki jest posiadanie kapitału zakładowego w wysokości co najmniej 5 tys. zł.

Założenie spółki z o.o. przez internet

Własną spółkę z o.o. możesz samodzielnie lub wraz ze wspólnikami całkowicie założyć przez internet – wystarczy do tego 5 prostych kroków:

  1. Rejestracja konta użytkownika w systemie e-KRS.
  2. Zgromadzenie danych niezbędnych do rejestracji spółki (nazwa i dane adresowe spółki, ustalenie właściwego sądu rejestrowego, lista wspólników).
  3. Uzupełnienie formularza wniosku w systemie e-KRS zebranymi informacjami.
  4. Weryfikacja uzupełnionego wniosku i złożenie podpisu (podpis kwalifikowany lub z użyciem Profilu Zaufanego e-PUAP).
  5. Uiszczenie niezbędnych opłat (za wpis do KRS, za ogłoszenie w MSiG oraz opłata manipulacyjna) i złożenie dokumentów w sądzie rejonowym.

Po uzyskaniu wpisu w KRS i dopełnieniu dodatkowych obowiązków dopełniających proces rejestracji, Twoja spółka z o.o. może zacząć działać pełną parą.

Środki finansowe na start i nie tylko

Kapitał zakładowy to jedno, ale do rozwinięcia działań własnej spółki, a następnie do wprowadzenia odpowiednich udoskonaleń, niezbędne będą konkretne środki finansowe. Tu możesz liczyć na wsparcie ze strony pożyczek unijnych od BGK i współpracujących z bankiem instytucji finansujących. Ich oferta jest na tyle duża i rozbudowana, że z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie. Zresztą… sprawdź sam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *