Zdrowie

W zdrowym ciele zdrowy duch czyli leczenie sokami

Wielokrotnie już udowadniano, że stan naszego zdrowia zależy przede wszystkim od sposobu odżywania, jakości snu, poziomu stresu, a także od stanu środowiska, w którym żyjemy. Naukowcy zgodnie twierdzą, że większość nowotworów bezpośrednio wynika z palenia tytoniu, braku aktywności fizycznej, zanieczyszczenia powietrza oraz złych nawyków żywieniowych.

Właściwa dieta nie tylko zatem pomaga utrzymać nasz organizm w dobrej formie, ale stanowi pewnego rodzaju lekarstwo na różnego rodzaju dolegliwości.

Soki, które leczą

W ostatnich latach niezwykle popularne stały się terapie sokowe. Juicing”, którego nazwa pochodzi od słowa „juice”, co po angielsku oznacza sok, w dużej mierze polega na własnoręcznym przygotowywaniu świeżych koktajli z surowych warzyw i owoców. Sens takiej terapii polega na spożywaniu tych samodzielnie przyrządzonych napojów nawet kilka razy w ciągu dnia. Tylko w ten sposób można uzyskać zamierzony efekt zdrowotny.

Efekty diety sokowej

Specjaliści z różnych dziedzin zgodnie twierdzą, że odpowiednio przyrządzony koktajl pomoże zwalczyć migrenę, poprawi jakość snu, będzie przeciwdziałać powstawaniu wyprysków, a nawet załagodzi wzdęcia i zgagę lub przygotuje żołądek do obfitego posiłku.

Jednym z problemów współczesnej medycyny jest to, że lekarze zbyt rzadko polecają swoim pacjentom terapie naturalne. Warto więc pamiętać, że zawarte w warzywach i owocach naturalne antybiotyki i substancje czynne rewelacyjnie wpływają na nasz organizm i skutecznie leczą ból oraz mnóstwo chorób, na które nie ma skutecznych leków syntetycznych.

Wakacje od złej diety

Nie warto zwlekać ze zmianą swojego trybu życia i sposobu żywienia. Choć nie jest to proste, z pewnością przyniesie spektakularne efekty w postaci smuklejszej sylwetki oraz poprawy zdrowia i ogólnego samopoczucia. Aby łatwiej i szybciej rozpocząć swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem można rozważyć turnusy lecznicze podczas, których wypoczywamy i jednocześnie korzystamy z fizjoterapeutycznych zabiegów i spożywamy wysokiej jakości zdrowe i sycące posiłki.

Dodaj komentarz