Zdrowie

4 powody, dla których warto nosić soczewki

Soczewki kontaktowe są bez wątpienia dla wielu osób rewelacyjną i oczywiście znacznie wygodniejszą alternatywą dla okularów. Z roku na rok pojawia się coraz więcej użytkowników szkieł, którzy sięgają po soczewki jednodniowe.

Soczewki
Soczewki

Wybór ten jest kwestia indywidualna i zależy od osobistych preferencji i doświadczeń. Nie ulega jednak wątpliwości, że popularne kontakty to fantastyczny wynalazek. Dlaczego? Oto 5 powodów, dla których warto nosić soczewki.

1. Prosta pielęgnacja

Użytkownicy soczewek kontaktowych bardzo sobie chwalą pojemniki na soczewki kontaktowe. Wystarczy wypełnić je specjalistycznym płynem i włożyć soczewkę do tak przygotowanego pudełeczka na noc. Rano z powodzeniem można wyjąć czyste i przede wszystkim sterylne szkło. Warto jednak wcześniej zasięgnąć opinii jak poprawnie przechowywać soczewki kontaktowe.

2. Wygoda

Szkła w przeciwieństwie do okularów wymagają jedynie kilkuminutowych zabiegów higienicznych. Przez resztę czasu można o nich praktycznie zapomnieć. Wbrew temu co sądzą ich przeciwnicy, nigdy nie przemieszczają się na tęczówce oka, ani nie wypadają. Co bardzo ważne dla miłośników wszelkiego rodzaju aktywności, nie ograniczają też ruchów, dlatego można w nich tańczyć, skakać i uprawiać dowolnie wybrany sport.

3. Naturalny wygląd

Dzięki soczewkom kontaktowym nie trzeba już spoglądać z niezadowoleniem w lustro. Naturalny wygląd jest bez wątpienia szczególnie ważny dla małych dzieci oraz wchodzących w okres buntu nastolatków, które nie zawsze pragną pokazywać rówieśnikom swoją wadę wzroku. Nosząc soczewki kontaktowe czują w ten sposób znacznie większą pewność siebie.

4. Zmiana koloru oczu

Soczewki kontaktowe dają nieprawdopodobną możliwość zmiany koloru oczu. Kolorowe szkła można praktycznie w dowolny sposób zmieniać, ale warto pamiętać o konsultacji u okulisty, który powinien również wytłumaczyć po co do soczewek kupować płyn do soczewek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *