Bez kategorii

Sprzęt AGD – do zabudowy czy wolnostojący?

Aranżując każde wnętrze, staramy się o to, aby urządzenia, które wybieramy, były dostosowane do naszych potrzeb. Bez względu na rodzaj mebli, sprzętu AGD i RTV oraz innych dodatków zależy nam, aby nasze mieszkania, czy domy miały wyjątkowy klimat i charakter.

Coraz częściej wiele osób zastanawia się, jaki sprzęt wybrać — wolnostojący czy AGD do zabudowy. Z pewnością tę decyzję powinniśmy dostosować do naszych dalszych planów mieszkaniowych. Więcej wskazówek przedstawiamy w dalszej części artykułu.

Sprzęt AGD — do zabudowy czy wolnostojący?

Warto podkreślić fakt, że sprzęt AGD najczęściej wykorzystujemy w kuchni. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zastanowić się nad tym, czy planujemy w najbliższym czasie zmieniać na przykład mieszkanie. Jeżeli wyprowadzkę warto ograniczyć koszta związane z zabudową i wybrać opcje wolnostojące, które pozwolą na pełną swobodę. Dużym plusem z pewnością będzie fakt, że bez problemu przewieziemy dane sprzęty z jednego miejsca do drugiego.

Gdy przeprowadzamy kapitalny remont mieszkania lub budujemy dom od podstaw, coraz częściej chcemy, aby posiadał określony styl. Bez względu na to, jakie sprzęty AGD wybieramy, chcemy, aby były spójne z naszą koncepcją. Niestety urządzenia wolnostojące często nie pozwalają na uzyskanie oczekiwanych efektów. O wile łatwiej jest stworzyć wnętrze w stylu skandynawskim, czy prowansalskim z meblami w zabudowie, niż wolnostojącymi.

sprzęt AGD

Zdecydowanie więcej osób sięga jednak po sprzęt AGD wolnostojący, który dowolnie możemy przestawiać, kiedy chcemy odświeżyć nasze wnętrza. Większość lodówek, zmywarek, pralek czy piekarników posiada designerski wygląd, który idealnie może podkreśli na przykład surowy styl mieszkania. Wybierając sprzęt wolnostojący, należy zadbać o to, aby każde urządzenie było do siebie podobne, to znaczy, że jeżeli wybierasz srebrną lodówkę, piekarnik również powinien być w tych odcieniach, a nie na przykład białych. Wymaga to od nas odpowiedniego zmysłu estetycznego.

Większość nowoczesnych kuchni oraz łazienek kojarzy nam się z pełną zabudową, która tworzy atrakcyjną wizualnie przestrzeń. Ważny jest również aspekt ergonomiczny, który za sprawą na przykład płyty indukcyjnej, pozwala zaoszczędzić dodatkowe miejsce na szafki. Kolejny sprzęt, na który warto zwrócić uwagę, to piekarnik, który dzięki zabudowie możemy usytuować w każdym dowolnym miejscu, niekoniecznie tuż nad podłogą.

Wielu internautów chętnie dzieli się swoimi inspiracjami i spostrzeżeniami na forach tematycznych, więc z pewnością pomoże to nam w dokonaniu ostatecznego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *