Bez kategorii

Jak działa alkotest?

Nie ma co ukrywać tego, że zdarza się od czasu do czasu czy też nawet częściej, trochę zabalować na zakrapianej alkoholem imprezie. Niestety w przypadku kierowców sprawa wygląda jasno – jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Niestety wielu ryzykuje, szczególnie jeśli jakiś czas temu wypili tylko jedno piwko. Alkohol może jednak wciąż być wykrywalny przez policyjne alkomaty, co z kolei grozi nieprzyjemnymi konsekwencjami. Warto mieć zatem przy sobie zawsze jednorazowy alkotest. Taka diagnostyka alkoholowa pozwoli ustrzec się przed popełnieniem niepotrzebnego błędu. Jak zatem działa takie urządzenie?

Domowa diagnostyka alkoholowa z AlcoTEST 

Można oczywiście kupić swój własny alkomat, jednakże znacznie tańszym i prostszym sposobem na sprawdzenie swojej trzeźwości będzie AlcoTEST. Zdarza się tak, że po wypiciu alkoholu czujemy się dobrze, jednakże w celu zachowania bezpieczeństwa, warto mieć taki jednorazowy test do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, przy sobie. Najlepiej jest kupić takie urządzenie w aptece, gdyż te pochodzące z niewiadomego źródła zwykle nie posiadają certyfikatów jakości ani też nie zostały poddane procesom badawczym. Wówczas wiarygodność wyniku stoi pod dużym znakiem zapytania. Dobrej jakości alkotest zapewnia dokładność pomiaru do 0,1 promila, a na wyniki wystarczy poczekać kilkadziesiąt sekund.

diagnostyka alkoholowa

Jak działają alkotesty?

Jednorazowe alkotesty działają podobnie jak dobrze znane nam alkomaty. Ich zadaniem jest określenie stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Powietrze należy wdmuchiwać do woreczka pomiarowego. Następnie zostaje ono skierowane do tubki z reagentem chemicznym, czego efektem jest wykrycie lub wykluczenie obecności alkoholu we krwi. Jeśli na alkoteście nic się nie zmieni, to świadczy to o trzeźwości. Z pewnością nie należy siadać za kierownicą, jeśli dojdzie do zmiany koloru np. z białego w czerwony. Należy przy tym pamiętać o tym, że spożyty alkohol dostanie się do krwiobiegu dopiero po określonym czasie. W związku z tym najlepiej jest odczekać co najmniej dwadzieścia minut po ostatnim spożyciu alkoholu przed wykonaniem testu,.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *