Bez kategorii

Programy uznaniowe od Motivation Direct

Richard Bach, amerykański pisarz, filozof i publicysta twierdzi, że im bardziej chce się coś robić, tym mniej nazywa się to pracą. Co zatem zrobić, stojąc na czele dużego przedsiębiorstwa, aby zatrudnieni w niej ludzie, pracowali lepiej, efektywniej, a w firmie czuli się niemalże jak w domu? Jednym z systemów motywacyjnych, dzięki któremu twoim pracownikom będzie chciało się bardziej jest program uznaniowy. Warto go wdrożyć w swojej firmie i cieszyć się zgranym i osiągającym oczekiwane efekty zespołem.

Aby dana firma się rozwijała musi zatrudniać lojalnych, wydajnych i wykwalifikowanych pracowników, którzy są zaangażowani w swoją pracę. Utrzymanie w przedsiębiorstwie takich osób nie jest dla pracodawcy łatwym zadaniem. Konkurencja nie śpi i co rusz kusi atrakcyjniejszymi ofertami pracy. Bywa też i tak, że z czasem wieloletni pracownicy tracą zaangażowanie w powierzone im obowiązki.  To efekt rutyny, albo braku bodźca, który zmotywuje ich w dalszym ciągu do wydajnej i efektywnej pracy.

Sposobem na zatrzymanie w firmie ludzi oraz motywacją do działania może być wdrożenie programu uznaniowego. To sprawdzony sposób na to, aby docenić swojego pracownika oraz zapewnić mu rozwój osobisty. To też swojego rodzaju bodziec, który motywuje do tego, aby wkładać serce w powierzone obowiązki.

Różne formy programów uznaniowych

Programy uznaniowe mogą przybierać wszelaką formę, od różnego rodzajów bonów, kart podarunkowych, premii uznaniowych, po szkolenia i kursy uwzględniające potrzeby personelu. Inwestując w rozwój pracowników poszerzamy ich kompetencje, a co za tym idzie, poprawiamy jakość i efektywność ich pracy.

Aby program uznaniowy był skuteczny, musi on być dopasowany do oczekiwań osób pracujących w danym przedsiębiorstwie. Kopiowanie rozwiązań z innych firm, szczególnie o zupełnie innym profilu, może się nie sprawdzić z bardzo prostej przyczyny: potrzeby tamtych i naszych pracowników są zupełnie inne.

Dlatego warto, nim przystąpi się do wdrożenia programu uznaniowego, wśród swojego zespołu zrobić ankietę, gdzie zapytasz o to, czego potrzebują, co motywowałoby ich do dalszej i efektywniejszej pracy.

Posiadanie wiedzy na temat oczekiwań swoich pracowników, to jedno, wdrożenie systemu to drugie. Dlatego warto w tym względzie postawić na sprawdzonych specjalistów. Motivation Direct jest jednym z nich. Ich programy uznaniowe powstają wspólnie z cenionymi doradcami i trenerami biznesu.

Program uznaniowy od Motivation Direct

System motywacyjny, który może w twojej firmie wdrożyć Motivation Direct, nie tylko zachęci pracowników do wydajniejszej pracy, ale również poszerzy ich wiedzę na temat biznesu. Zyskasz zatem na tym podwójnie. Z jednej strony będziesz miał ludzi, którzy z większą chęcią i zaangażowaniem wykonują swoje obowiązki, z drugiej – wykfalifikowanych pracowników.

Ponadto, dobry program uznaniowy realnie wspiera sprzedaż. Tego typu rozwiązanie jest chętnie stosowane przez firmy na całym świecie, ale najczęściej kojarzy się z ogromem pracy, który trzeba włożyć w przygotowanie takiego systemy. Dlatego tę część Motivation Direct chętnie weźmie na siebie.

Wdrożenie ich gotowego programu uznaniowego jest dość łatwe. Ponadto, Motivation Direct oferują na każdym etapie wsparcie specjalistów oraz fachowe doradztwo. W swojej ofercie firma ma intuicyjną platformę e-learning która pozwala tworzyć samodzielne kursy za pomocą prostych narzędzi, bez konieczności posiadania wiedzy technicznej. Taka możliwość daje szansę na naukę w każdym miejscu i o każdej porze oraz gwarantuje rozwój zarówno tych mniej, jak i bardziej zaawansowanych pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *