Bez kategorii

Prawo jazdy w UK

Osoby, które znalazły się poza granicami kraju i zdecydowały się na zamieszkanie w Wielkiej Brytanii, muszą, aby uzyskać prawo jazdy w Anglii, przejść kilkuetapowy egzamin, po ukończeniu którego zyskają prawo poruszania się po angielskich drogach.

Jak wygląda egzamin na prawo jazdy w Anglii? – Sprawdź na Emano.co.uk

Egzamin na prawo jazdy w Anglii składa się, podobnie jak w Polsce, z dwóch części. Obejmuje egzamin teoretyczny oraz egzamin praktyczny.

Test teoretyczny składa się z dwóch elementów, a mianowicie odpowiedzi na pytania oraz przewidywania niebezpieczeństwa na drodze. Przed przystąpieniem do właściwego odpowiadania na pytania można sobie poćwiczyć udzielanie odpowiedzi, jednocześnie opanowując technikę działania sprzętu. O tym, w jaki sposób należy się nim posługiwać, każdy uczestnik egzaminu jest informowany.

Egzamin na samochód i motor trwa pięćdziesiąt siedem minut. Trzeba w tym czasie odpowiedzieć na pięćdziesiąt pytań. Szansę na prawo jazdy w UK ma osoba, która poprawnie odpowie na czterdzieści trzy pytania.

Prawo jazdy w UK
Prawo jazdy w UK

Co to jest hazard perception?

Hazard perception to druga część egzaminu teoretycznego na prawo jazdy w Anglii. Polega na znalezieniu zagrożeń na drodze i odpowiednim reagowaniu na nie.

Wśród czternastu videoclipów w jednym będą występowały dwa niebezpieczeństwa, na które trzeba reagować tak, jak w prawdziwym ruchu na drodze. Aby zaliczyć tę część egzaminu na samochody i motory, trzeba zdobyć czterdzieści cztery punkty z siedemdziesięciu pięciu.

Egzamin praktyczny na prawo jazdy w UK

Zadaniem tej części egzaminu jest sprawdzenie umiejętności zdającego oraz znajomości zasad ruchu drogowego, które trzeba udowodnić w trakcie trwania egzaminu. Kandydat musi zaprezentować poprawne wykonanie dwóch manewrów, takich jak parkowanie tyłem, zawracanie na drodze, cofanie po łuku czy zatrzymywanie się na polecenie.

W czasie egzaminu egzaminator daje wskazówki dotyczące kierunku jazdy i zwraca największą uwagę na jej bezpieczeństwo. Egzamin zostanie przerwany, gdy zdający popełni błąd, którego skutkiem może być zagrożenie na drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *