Bez kategorii

Badania techniczne samochodu

Wszystkie pojazdy, które poruszają się po drogach, są poddawane okresowej kontroli w celu wychwycenia i wyeliminowania usterek. Od ich rodzaju zależy fakt, czy dany pojazd przejdzie bezproblemowo przegląd techniczny.

Jak wyglądają badania techniczne samochodu?

Warto podkreślić, że badania techniczne pojazdów wykonuje się przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo ich użytkowników. Ocenie są poddawane poszczególne elementy, które mają kluczowe znaczenie w przypadku prawidłowego funkcjonowania.

Pracownik, którego zatrudnia stacja kontroli pojazdów, sprawdzi nie tylko oświetlenie pojazdu, ale także stan jego ogumienia. Sprawdzane jest prawidłowe ustawienie świateł, a wszystkie elementy składające się na oświetlenie samochodu muszą być sprawne i działać bez zarzutu.

Samochód
Samochód

Kontrola stanu szyb, karoserii czy opon to jedna z najważniejszych części badania technicznego. Kompleksowy przegląd obejmuje także sprawdzenie układu hamulcowego oraz stopnia zużycia amortyzatorów. Jeżeli diagnosta stwierdzi wycieki płynu hamulcowego lub oleju z amortyzatora, to taki samochód nie przejdzie badania technicznego aż do momentu, kiedy wspomniane usterki nie zostaną usunięte.

W celu zmuszenia właściciela do naprawy auta oraz uniemożliwienia mu poruszania się po drodze pojazdem będącym zagrożeniem dla ruchu diagnosta ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny samochodu.

Stacja diagnostyczna pojazdów

Stacja diagnostyczna pojazdów nie wymaga ani wcześniejszego umawiania się na badanie techniczne, ani nie prowadzi żadnych zapisów. Przeprowadza kontrolę techniczną zarówno samochodów osobowych, jak i samochodów ciężarowych, które przewożą ładunki do trzech i pół tony.

Stacja diagnostyczna pojazdów wykorzystuje do prowadzenia badań innowacyjny sprzęt, o wysokich parametrach technologicznych. Wyróżnia się on w związku z tym niezawodnością i precyzją pomiarów. Pojazdy są poddawane kontroli w przestronnej hali, a ich właściciele mogą liczyć na to, że nie stracą zbyt dużo czasu, ponieważ badania są wykonywane bardzo sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *