Bez kategorii

Pomysły na wyjątkową księgę gości weselnych

Ślub i wesele to wydarzenia, które chce się zapamiętać do końca życia. Między innymi w tym celu tworzy się księgi gości weselnych. Życzenia napisane od serca wzruszają do łez, a bazgroły bardziej dowcipnych gości mogą wywołać śmiech nie tylko u młodego małżeństwa. Pytanie tylko, czy księga naprawdę musi być zwykłą księgą? Poniżej znajdziesz kilka sposobów na kreatywne zorganizowanie miejsca na wpisy gości weselnych.

Księga gości weselnych w kawałkach

Nikt nie zmusi pary młodej do tego, żeby jej księga gości weselnych była zwykłą książką. Jest mnóstwo sposobów na to, żeby każdy gość wpisał się na niewielkim przedmiocie, który jest przeznaczony tylko dla niego. Można poprosić gości o wpis na korku od wina lub na gładkim kamyczku, a te urocze pamiątki umieścić w butelce, wielkiej wazie lub estetycznym koszyczku.

Księga gości weselnych

Innym sposobem, który spodoba się z pewnością fanom gier, jest wykorzystanie drewnianych puzzli. Gładkie puzzle można zamówić w wielu punktach poligraficznych i w taki sposób zapewnić sobie niesamowite „księgi” gości weselnych niewielkim kosztem. Po weselu można takie puzzle ułożyć, oprawić w ramkę i powiesić na ścianie. Jako miejsce na wpisy gości sprawdzają się też klocki Jenga.

Wykorzystanie zainteresowań, czyli sposób na oryginalne księgi gości weselnych

Jeśli młoda para ma wspólne zainteresowania powinna podkreślić to na swoim weselu chociażby za pomocą księgi gości weselnych. Wystarczy wykorzystać dowolny przedmiot, który kojarzy się z realizowaną przez męża i żonę pasją. To może być gitara, kontrabas lub inny drewniany instrument, ale także wiosło, deskorolka, narty czy nawet globus. Może to być także wielka beczka po piwie albo stojak na wino, jeśli para młoda składa się ze smakoszy tych trunków. Nic nie ogranicza tu kreatywności, trzeba jedynie pamiętać o tym, żeby zabezpieczyć wpisy przed rozmazywaniem się lub ścieraniem i dostarczyć gościom odpowiednie przybory do pisania.

Karteczki tworzące księgę dla gości

Nie mniej efektowną formą księgi gości weselnych będą osobne karteczki, które ułoży się w atrakcyjny wizualnie sposób. Może powiesić je na tasiemkach na drzewie, wetknąć w drucianą kratkę, ale także umieścić w pięknym naczyniu, szkatułce albo skrzynce. Jeśli para młoda zainwestuje w budkę do robienia zdjęć lub Polaroid, życzenia na nową drogę życia goście będą mogli umieścić po drugiej stronie fotografii, tworząc jeszcze bardziej spersonalizowaną notkę. Zdjęcia uzupełnione o wpis można rozwiesić za pomocą drewnianych klamerek na sznurku lub włożyć do ładnej skrzynki.

Dodaj komentarz