Bez kategorii

Jak wybielić zęby?

Białe, proste zęby to synonim zdrowia i młodości. Każdy z nas marzy o hollywoodzkim uśmiechu. Jak zrealizować swoje pragnienia i stać się posiadaczem/czką fantastycznych zębów? Sprawdźmy.

Najlepsze metody wybielania zębów

Istnieje wiele sposobów na wybielenie zębów.

Wybielanie zębów Rzeszów

Możemy je jednak podzielić na 3 grupy:

  • profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie lampą,
  • wybielanie zębów w domu nakładkami wykonanymi w gabinecie,
  • wybielanie zębów przy pomocy past i pasków wybielających.

Skuteczne wybielanie zębów jest możliwe dzięki nadtlenkowi wodoru. Jest to używany we wszystkich sposobach wybielania zębów. Różnicą pomiędzy nimi jest jednak jego stężenie, a także sposób i czas aplikacji.

Wybielanie zębów Rzeszów – dlaczego warto wybielać zęby w gabinecie?

Najlepsze metody wybielania zębów są bez wątpienia dostępne w gabinecie. Pozwalają one na szybką i znaczną zmianę koloru zębów. Zabieg przeprowadzany jest przez higienistkę lub stomatologa. Aby skuteczne wybielanie zębów było możliwe, na początku ustala się aktualny kolor zębów, a następnie określa się możliwość jego rozjaśnienia. Zabieg wybielania zębów może zostać przeprowadzony tylko, jeśli pacjent nie posiada ubytków. Dlatego przed jego rozpoczęciem stomatolog sprawdza, czy nie istnieją ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Zęby przed wybielaniem muszą zostać dokładnie oczyszczone, a także zostać poddane piaskowaniu lub usuwaniu kamienia. Kolejno zabezpiecza się dziąsła. Płynny koferdamem chroni je przed podrażnieniem, dzięki czemu możemy uniknąć nieprzyjemnych sensacji, które pojawia się często np. w metodzie nakładkowej. Na przygotowane w taki sposób zęby lekarz kładzie żel z wysoko aktywną substancją czynną, która jest następnie aktywowana przy pomocy lampy emitującej niebieskie światło.

Wybielanie zębów Rzeszów nie wymaga więcej niż 45 minut poświęconego czasu. W przypadku występowania szczególnie trudnych do usunięcia przebarwień może zaistnieć konieczność powtórzenia sesji jeszcze kilkukrotnie. Czasem – aby polepszyć rezultaty wybielania – stosuje się dodatkowo nakładki stomatologiczne już w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *