Bez kategorii

Nauka bezpiecznej pracy. Szkolenia wstępne dla pracowników.

Zatrudnienie nowego pracownika generuje konieczność przeprowadzenia szkolenia wstępnego BHP w postaci instruktażu ogólnego. Na czym polega szkolenie BHP wykonywane po pojawieniu się w firmie nowego pracownika?

Wstępne szkolenia dla pracowników

Szkolenie wstępne BHP to instruktaż ogólny odnośnie tego, jak pracować bezpiecznie. Jednak zanim kursanci zapoznają się z konkretnymi instrukcjami, powinni poznać istotę tego, dlaczego przestrzeganie zasad higieny pracy jest tak ważne. Uświadomienie pracowników o tym, jak wiele zależy od ich postępowania, sprawi, iż w trakcie szkolenia będą oni uważniejsi, a podczas pracy rzadziej będą odstępować od przestrzegania przyjętych zasad. Między innymi w celu utwierdzania pracowników w przekonaniu o olbrzymim znaczeniu przestrzegania zasad, po szkoleniach wstępnych, regularnie należy przeprowadzać także szkolenia okresowe.

http://avanet.pl/

Instruktaż ogólny zawiera również podstawowe elementy szkolenia zawodowego w zakresie bezpiecznej obsługi maszyn. Równie istotny jak wiedza teoretyczna jest praktyczny instruktaż obsługi, który powinien zostać przedstawiony każdemu nowemu pracownikowi. Ponadto, pracownicy powinni zostać zaznajomieni z podstawowymi zasadami ochrony przeciwpożarowej.

Przedstawiany podczas szkolenia wstępnego BHP instruktaż ogólny przekazuje pracownikom wiedzę odnośnie tego, jak postępować w szczególnych sytuacjach. Tym samym kursanci dowiadują  się co robić w razie własnego wypadku lub nieszczęścia, które spotka któregoś ze współpracowników. Pracownik powinien znać odpowiedzialność poszczególnych pracowników i zwierzchników, aby bez wątpliwości wiedział do kogo się zwrócić w konkretnej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *