Bez kategorii

Modele zdalnie sterowane – inwestycja w rozwój dziecka

Współczesna technologia przyniosła nam wiele pięknych możliwości. Może ona też wpływać pozytywnie na najmłodszych. Oczywiście ważne jest, aby stymulowała ona rozwój naszego dziecka w najpotrzebniejszych dla niego strefach. Małe dzieci szczególnie rozwijają swoje rozumienie przestrzeni i tego, na czym polega interakcja pomiędzy podstawowymi elementami otoczenia. My jako rodzice możemy im pomóc w rozwoju tych cech poprzez zakup zabawek, które będą pozytywnie wpływać na zrozumienie ich. Świetnie nadają się do tego przeróżne ruchome zabawki. Na przykład modle pojazdów, którymi dziecko będzie mogło poruszać na odległość.

Zabawki a wyobraźnia dziecka

Modele zdalnie sterowane będą świetnie nadawały się do tego celu. Dziecko może zacząć od zabawy małymi modelami, które potrafią wybaczyć sporo błędów w sterowaniu dzięki wsparciu dodatkowych kółek albo części zapobiegających przewróceniu się modelu. Stopniowo modele kupowane z wiekiem dziecka mogą dawać mu coraz wyższy poziom trudności w użytkowaniu. To będzie równoległe przyczyniało się do zwiększenia zrozumienia otaczającej dziecko czasoprzestrzeni. Oraz wyćwiczy refleks i koordynację mu potrzebną. Zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się taki rodzaj modeli jak zdalnie sterowane helikoptery. Sterowanie nimi jest wyzwaniem niekiedy nawet dla osoby dorosłej. W związku z tym i pociecha i tata czy mama spędzą na takiej zabawie wiele interesujących chwil. Opanowanie lotu takiej maszyny będzie z pewnością niezwykle satysfakcjonujące. Zwłaszcza że większość modeli powinna być używana poza domem. Nic nie zastąpi naszemu dziecku czasu spędzonego na ruchu na świeżym powietrzu. Doskonale o tym wiemy jako rodzice.

Modele zdalnie sterowane – ile posłużą naszemu dziecku?

Oczywiście to zależy od tego, jaką kwotą dysponujemy. Sklep dla modelarzy powinien mieć wystarczająca dla nas ofertę, byśmy mogli dobrać model adekwatny do naszych potrzeb. Ceny są różne. Zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, kończą na modelach za kilka tysięcy złotych (to już maszyny dla dorosłych pasjonatów). Musimy pamiętać, że w okresie nauki może dochodzić do wielu „kraks drogowych” w wykonaniu naszej pociechy. Może lepiej będzie, jeżeli pierwsza zabawka naszego dziecka będzie tania. Droższe modele są oczywiście bardziej wytrzymałe, ale jednocześnie wiemy, że lepiej jest stracić na przykład trzy modele za sto pięćdziesiąt złotych łącznie niż jeden za trzysta złotych. Wraz ze wzrostem umiejętności dziecka możemy zakupić prawdziwie piękne modele, które będą wyglądały jak miniatury ich realnych odpowiedników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *