Bez kategorii

Modelarstwo lotnicze dla dzieci

Rodzice często zastanawiają się, co zrobić by przekonać dziecko do zajęć pobudzających kreatywność i wyobraźnię. Nie trzeba specjalnych statystyk, by stwierdzić, że dzieci zatrważającą ilość czasu spędzają przed telewizorem lub komputerem. Zazwyczaj jest to czas zwyczajnie zmarnowany, niewnoszący do ich życia niczego wartościowego.
Pasją, która raz w dziecku zaszczepiona, pozostanie w nim na całe życie, jest modelarstwo lotnicze.

Jak zainteresować nim dziecko?

Zdecydowanie łatwiej jest w przypadku młodego amatora lotnictwa. Takiego z pewnością ucieszy możliwość złożenia ulubionego modelu samolotu własnoręcznie i od podstaw. Sklep modelarski jest miejscem, gdzie warto udać się z pociechą. Tutaj może samodzielnie wybrać pierwszy model, który najbardziej ją zainteresuje. Należy pamiętać, by na początek nie kupować zbyt skomplikowanych modeli do sklejania, bowiem może to spowodować skutek odwrotny od zamierzonego i zniechęcić dziecko do tych zajęć.

Sklepy dla modelarzy

Funkcjonują zarówno w tradycyjnej formie, jak i tej internetowej. Na sam początek warto zakupić podstawowe wyposażenie modelarza – pędzle, farby, kleje, nożyki i maty do cięcia. Nie zaszkodzi także kupno prostego aerografu, który znacznie ułatwi profesjonalne malowanie modeli.

Zalety modelarstwa

Polecane jest dzieciom, które są nadpobudliwe i miewają problemy z koncentracją. Modele sklejane pomogą je wyciszyć i uspokoić. Składanie modeli jest także świetną lekcją cierpliwości – w modelarstwie wszystko musi odbywać się etapami, a wszelkie prace powinny być wykonywane powoli i starannie, by uzyskać zadowalające efekty. Przy okazji, składanie modeli latających razem z rodzicami daje niepowtarzalną możliwość zacieśniania rodzinnych więzi i spędzania czasu razem.

Rodzaje modeli latających

Przygodę z modelarstwem warto zacząć od składania prostych modeli samolotów, dostępnych w każdym sklepie modelarskim. Dopiero później warto przerzucić się na bardziej wymagające modele. Co ciekawe, po dokupieniu odpowiednich części, niektóre z nich naprawdę będą miały szansę latać. Wiele osób zapomina, że modelarstwo lotnicze to nie tylko samoloty. Dział ten obejmuje także balony, helikoptery, a nawet latawce. Składanie tych ostatnich będzie świetną zabawą dla najmłodszych, bowiem nawet zepsuty model latawca można tanim kosztem i szybko naprawić.

Podsumowując, modelarstwo jest bardzo ciekawą i wartościową pasją. Zdecydowanie warto zapoznać z nim swoje dziecko i… kto wie? Może będzie to przygoda na resztę jego życia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *