Bez kategorii

Jak opalać się bezpiecznie?

Lato kojarzy nam się najczęściej z czasem urlopowym, upragnioną słoneczną pogodą oraz gładką i brązową opalenizną. Wielu z nas z utęsknieniem czeka na słoneczne wakacje i letnią opaleniznę. Jednak zanim wystawimy się na działanie promieni słonecznych, warto poznać zasady bezpiecznego opalania.

Opalenizna to ściemnienie skóry, które występuje w wyniku jej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe. Promienie słoneczne pomimo korzystnego wpływu na organizm człowieka, którym jest przede wszystkim produkcja witaminy D przez skórę wystawioną na ekspozycję słoneczną, bywają również bardzo niebezpieczne.

Niestety efekty zbyt długiego przebywania na ostrym słońcu, zamiast piękną opalenizną, mogą skończyć się poważnymi oparzeniami, niebezpiecznym udarem słonecznym albo nawet złośliwym rakiem skóry.

Z tego powodu nie zaleca się długotrwałego przebywania na słońcu bez odpowiedniego zabezpieczenia skóry przed szkodliwym wpływem promieniowania UV.

Preparaty osłonowe

Najlepszą ochronę przeciw szkodliwym skutkom opalania się dają różnego rodzaju preparaty osłonowe z filtrem UV, które można najczęściej spotkać w postaci kremów ochronnych takich jak np. Bioderma Photoderm. Takim preparatem smarujemy nie tylko ciało, ale również twarz.

Istnieją specyficzne strefy naszego ciała, które są nieco bardziej wrażliwe na działanie promieni słonecznych, są to nos, ramiona i skóra pod kolanami. Dlatego smarując te miejsca, musimy zrobić to dokładniej, stosując nieco grubszą warstwę kremu.

Przebywając w plenerze, należy co jakiś czas ponownie pokrywać ciało kremem ochronnym, który się po prostu ściera.

Ważne też, aby pamiętać o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej głowy i oczu. Dobrze jest zaopatrzyć się w kapelusz lub czapkę i okulary przeciwsłoneczne.

Nawilżenie skóry po opalaniu

Jeżeli chcemy, by nasza opalenizna była zdrowa i zadbana, to koniecznie po powrocie do domu po uprzednim przebywaniu na słońcu, musimy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. W początkowym stadium opalona skóra z reguły jest mocno zaczerwieniona i bardzo wrażliwa. Czasami pierwsza opalenizna bywa nawet bolesna.

Dlatego też różnego rodzaju środki w stylu emulsji Avene Cleanance wspomogą regenerację opalonej skóry, załagodzą podrażnienia i wyrównają oraz zmatują koloryt naszej opalenizny.

Opalenizna nadaje nam pięknego i zdrowego wyglądu, dlatego warto o nią zadbać. Musimy pamiętać jednak o tym, aby nie opalać się w bardzo upalne dni, ani nie robić tego w godzinach południowych, które są szczytowe pod względem temperatury.

Jeden komentarz do “Jak opalać się bezpiecznie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *