Bez kategorii

Jakie suplementy warto zażywać ? Mamy listę!

Zdrowe włosy i paznokcie oraz pełna blasku skóra, silne kości i sprawne stawy, a także świetne samopoczucie i niespożyta energia. Czyż każdy z nas nie chciałby się tak czuć i wyglądać? Jednak coraz trudniej jest osiągnąć taki stan, bazując jedynie na naszej codziennej diecie. Coraz częściej niezbędne do tego są suplementy diety.

Okazuje się, że współcześnie nawet zbilansowana dieta nie jest w stanie dostarczyć nam odpowiedniej ilości witamin i makroelementów. I jeżeli zależy nam na zdrowiu i pięknym wyglądzie wskazane jest, abyśmy rozpoczęli odpowiednią suplementację.

Przedstawiamy ranking sprawdzonych suplementów witaminowych i mineralnych, które są w stanie zapewnić nam codzienną dawkę koniecznych substancji odżywczych.

1. Floradix

Floradix to źródło żelaza, witamin z grupy B, witaminy C oraz korzystnych dla zdrowia wyciągów z naturalnych roślin, owoców, warzyw, miodu i drożdży. Jest to niezwykle odżywcza mikstura wspomagająca trawienie i wchłanianie substancji odżywczych. Floradix mogą przyjmować dzieci powyżej 3 roku życia. Zalecanymi dawkami są 10 ml toniku 2 razy dziennie przed posiłkiem w przypadku dorosłych, natomiast dzieci w wieku 6-12 lat mogą przyjmować suplement raz dziennie w dawce 10 ml, a dzieci 3-6 lat 5 ml raz dziennie.

2. Magne B6

Magnez jest niezwykle przydatnym pierwiastkiem, a jego niedobory mogą prowadzić do poważnych schorzeń. Częste skurcze, zmęczenie i nerwowość to główne objawy niedoborów magnezu. Picie dużych ilości kawy i herbaty skutecznie wypłukuje magnez z organizmu.

Magne B6 skutecznie uzupełnia niedobory magnezy, a zawarta w nim witamin B6 powoduje szybkie wchłanianie się suplementu do organizmu. Magne B6 można podawać także dzieciom już od 6 roku życia. Dorośli mogą przyjmować do 6-8 tabletek nawet 3 razy dziennie, natomiast dzieci 4-6 tabletek, także do 3 razy dziennie.

3. Vigantoletten

Kolejną niezbędną dla organizmu witaminą jest witamina D. Pomimo tego, że jest to jedna z nielicznych witamin, jaką może samodzielnie wytworzyć organizm ludzki, to większość ludzi cierpi na jej poważny niedobór. Braki witaminy D są bardzo groźne dla zdrowia i przyczyniają się wielu groźnych chorób.

Vigantoletten to preparat zapewniający potrzebną dla zdrowia dawkę witaminy D. Suplement przeznaczony jest zarówno dla dorosłych, jak i dzieci nawet tych poniżej jednego roku życia – ale jedynie pod nadzorem lekarza. Dzienna dawka Vigantoletten dla dorosłych to ½ tabletki na dobę w celu suplementacji lub 1 tabletka na dobę w celach leczniczych.

4. Merz Spezial

W utrzymania zdrowego wyglądu włosów, skóry i paznokci oraz we wsparciu naturalnych procesów organizmu dobrze sprawdzi się wieloskładnikowy suplement Merz Spezial. Preparat zawiera w sobie liczne witaminy z grupy B, witaminy C, E, A, kwas foliowy, Niacynę, Biotynę, żelazo, Cynk i białko soi. Merz Spezial działa odżywczo i regenerująco. Zalecana dawka to 1 drażetka przyjmowana dwa razy na dobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *