Bez kategorii

Merchandising w punkcie sprzedaży

Nadrzędnym celem merchandisingu jest przede wszystkim przyciągnięcie uwagi klienta oraz wzbudzenie jego zainteresowania. Zakres przeprowadzanych w tym celu działań rozpoczyna się od zastosowania odpowiednich elementów informacyjnych oraz reklamowych w punkcie sprzedaży. W dalszej kolejności znaczenie ma również zaprezentowanie odpowiednich ekspozycji promocyjnych oraz innych materiałów dodatkowych, mogących przyczynić się do zwiększenia sprzedaży określonego produktu.

regały metalowe

Wygląd punktu sprzedażowego

Elementem absolutnie niezbędnym do przeprowadzenia efektywnego merchandisingu jest odpowiedni wygląd punktu sprzedażowego. Jego kształt musi być profesjonalnie zaplanowany, a zarazem zaprojektowany przede wszystkim z myślą o specyficznych zapotrzebowaniach potencjalnych klientów. Ogromne znaczenie ma wiedza na temat sposobu, w jakim dokonywać będą zakupów oraz charakterystyki ich poruszania się po danej przestrzeni handlowej. Jeżeli wiedza ta zostanie wykorzystana kreatywnie oraz umiejętnie, przyszli konsumenci nie tylko chętnie odwiedzą każdy z działów w punkcie sprzedaży, ale również spędzą w nich zamierzoną ilość czasu.

Skuteczne narzędzia merchandisingu

W procesie merchandisingu bardzo ważną rolę odgrywają profesjonalnie przygotowane stojaki reklamowe. To przede wszystkim od nich zależy, czy oferowany przez sprzedawców produkt zostanie dostrzeżony przez potencjalnego klienta i zdoła wzbudzić w nim zainteresowanie. Kluczowe znacznie ma umiejętne dopasowanie stojaka reklamowego do wizerunku oraz specyfiki promowanej marki, a także zadbanie o dostateczną unikalność takiego narzędzia. Istotny jest przede wszystkim odpowiednio atrakcyjny design, który powinien zwracać natychmiastową uwagę oraz przykuwać wzrok każdego potencjalnego konsumenta. Produkcją stojaków ekspozycyjnych oraz reklamowych dla firm zajmuje się chociażby SIP Krosno.

Dystrybucja produktów

Realizacja wszystkich celów merchandisingu w punkcie sprzedażowym wymaga również zapewnienia skutecznej dystrybucji produktów. W tym celu warto zastosować odpowiedni regał reklamowy. Właściwe ich ustawienie oraz wykorzystanie może znacząco przyczynić się do zwiększania zainteresowania produktami ze strony potencjalnych konsumentów. Tego typu elementy ekspozycji powinny być doskonale widoczne oraz łatwo dostępne. Dzięki temu będą mogły pełnić bardzo wiele różnych funkcji, stanowiąc zarazem idealne uzupełnienie stoisk wystawienniczych. Chociaż merchandising w punkcie sprzedażowym jest do pewnego stopnia manipulacją, działa zarówno na korzyść sprzedawców, jak i wygodę klientów.

Dodaj komentarz