Bez kategorii

Małe pożyczki dla przedsiębiorców

Małe pożyczki dla przedsiębiorców na preferencyjnych warunkach

Osoby dopiero zaczynające swoją przygodę biznesową w ramach własnej działalności gospodarczej bardzo często muszą zmierzyć się z problemem zgromadzenia odpowiedniego kapitału w początkowym etapie rozwoju firmy. Może okazać się, że kredyt w banku komercyjnym nie wchodzi w rachubę, a pożyczka od znajomych lub rodziny jest niewystarczająca. Warto wówczas skorzystać z preferencyjnych pożyczek unijnych, przyznawanych na o wiele lepszych warunkach niż rynkowe.

Pokaźny zastrzyk gotówki dla przedsiębiorców

Na lata 2014-2020 Unia Europejska przekazała na rozwój polskich przedsiębiorstw oraz samorządów 20 mld euro w formie m.in. zwrotnych instrumentów finansowych, które zapewniają wsparcie przedsięwzięć realizowanych przede wszystkim przez mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz osoby rozpoczynających działalność gospodarczą.

Pożyczki dla przedsiębiorców tanio, szybko i korzystnie

Małe pożyczki dla przedsiębiorców oferują swoim beneficjentom niskie oprocentowanie, maksymalny okres spłaty zobowiązania nawet do 7 lat, możliwość karencji w spłacie pożyczki do 6 miesięcy (w zależności od regionu karencja może wynieść nawet 12 miesięcy), możliwość umorzenia części udzielonej pożyczki w niektórych regionach, a także pomoc doradczą w przygotowaniu właściwej dokumentacji. Przedsiębiorcy mogą liczyć również na brak lub niższe wymagane zabezpieczenia spłaty pożyczki, brak lub bardzo niski wkład własny, możliwość skorzystania z pożyczek nawet bez historii kredytowej, niską marżę i przede wszystkim na ogromny wybór uruchomionych instrumentów zwrotnych.

Bogata oferta pożyczkowa

Obecnie przedsiębiorcy mogą skorzystać z ponad 250 możliwości wsparcia finansowego dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w całym kraju. Większość instrumentów zwrotnych z środków unijnych przeznaczona jest na wspieranie inwestycji i innowacji, szkoleń czy też zakładanie nowych firm, a także na pomoc i aktywizację osób bezrobotnych. Szczegółowe informacje na temat pożyczek unijnych można znaleźć na stronach instytucji pośredniczących w ich udzielaniu, a także na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *