Bez kategorii

Jakie dekoracje i akcesoria warto zakupić?

Ich wybór uzależniony jest od stylu, kolorystyki i głównego motywu, który będzie myślą przewodnią wesela. Stanowiąc tło w kościele, czy na sali weselnej budują klimat, który pozostaje w pamięci Młodej Pary i gości.

Słowa przysięgi wypowiedziane w magicznej scenerii podkreślonej dekoracjami ślubnymi

Zanim wkroczymy do kościoła i wypowiemy sakramentalne „tak”, warto zadbać o odpowiednie dekoracje ślubne, które podkreślą wzniosłość chwili. Swoją koncepcję scenerii kościoła dobrze jest omówić wcześniej z księdzem.

Dekoracje stołu weselnego

Kościelne mury mają w sobie magiczną moc, która tworzy atmosferę szlachetnej zadumy. Dekoracje ze świeżych kwiatów podkreślą urok każdej świątyni. Duże bukiety przy ołtarzu lub w nawach ustawione na wysokich stojakach pięknie będą się komponowały z ogromnymi świecami. U szczytu ław nie powinno zabraknąć dużych kokard z tiulu, czy satyny, a także bukietów lub pomponów z kwiatów. Magiczny klimat podkreślą latarnie ustawione na podłodze, koraliki i szklane wazony. Ciekawymi dekoracjami ślubnymi są wianki i girlandy oraz wielkie donice z kwiatami, które można ustawić przed wejściem do świątyni. W kościele nie powinno zabraknąć odpowiednio dobranego chodnika, a także subtelnej dekoracji na krzesłach i klęcznikach.

Styl minimalistyczny, rustykalny, a może tematyczny

Możliwości jest bardzo wiele, niezależnie od tego, na jakie dekoracje ślubne sali weselnej się zdecydujemy, powinny nawiązywać do dekoracji kościoła. Głównym motywem są zwykle kwiaty. Mogą być sezonowe, całoroczne albo polne. Do nich dobieramy pozostałe dekoracje. Tłem są pokrowce na krzesła, które można dodatkowo ozdobić kokardami, a także obrusy, bieżniki oraz skirty i falbany, które zupełnie zmieniają oblicze sali. Na stołach nie powinno zabraknąć bukietów z kwiatów, podkładek pod talerze, materiałowych serwetek udekorowanych pierścieniami, a także stylowych wizytówek z nazwiskami gości. Nieodłącznym elementem dekoracji stołu są świece, które możemy postawić w szklanych naczyniach wypełnionych płatkami kwiatów lub kryształowymi kamykami. Słodkim dopełnieniem będą malutkie prezenty dla gości.

Organtyna, satyna, wstążki, czy pióra mogą zdobić sufity, ściany, balustrady, czy wazony. Jeśli stawiamy na motyw tematyczny, sprawdzą się balony, pompony, dekoracyjne klatki, wszelkiego rodzaju latarnie i lampiony, a także pastelowe parasolki.

Na szczególną uwagę zasługuje stół Państwa Młodych i tło, które znajduje się za nim. Do dekoracji tej przestrzeni można wykorzystać kompozycje z kwiatów, ogromne czerwone serca, tematyczne tabliczki, dekoracje z drewna, złocenia i wiele innych. Tło może tworzyć lustro w stylowej ramie albo tkanina, na której umieścimy napis wykonany z drewna bądź z kwiatów albo papierowe figurki orgiami.

Droga do raju w otoczeniu pięknych dekoracji ślubnych

W trakcie przygotowań nie możemy zapomnieć o dekoracji samochodu, którym pojedziemy do ślubu. Najbardziej popularnymi dekoracjami ślubnymi są bukiety z kwiatów, tasiemki, kokardy, ozdoby z piór, magnetyczne inicjały Pary Młodej, czy balony. Jeśli decydujemy się na stylizację tematyczną, stały motyw możemy wykorzystać również do ozdobienia samochodu. Całości dopełni indywidualnie dobrana tablica rejestracyjna.

Zapisz

Dodaj komentarz