Dom

Jak zwalczyć pająki w domu?

Niewiele osób lubi mieszkać z pająkami. To również mit, że te nieprzyjemne zwierzęta mogą się pojawić tylko w jednorodzinnych domach na wsi i to w dodatku tych, które znajdują się blisko lasu albo niedaleko zbiorników wodnych lub rzek.

Równie dobrze można je spotkać w mieszkaniach w blokach, a nawet w luksusowych apartamentowcach na szczycie wieżowców. Choć nasze babcie często mawiały, że dom zamieszkiwany przez pająki jest szczęśliwy, gdyż one lgną do szczęścia, to nie są to goście mile widziani w naszych progach.
Warto zatem wiedzieć jak zwalczyć pająki w domu.

Pająki w domu

Najczęściej spotykanymi pająkami, które grasują w domach są kątniki mające dość gruby odwłok i długość około 1 centymetra, nie wliczając w to odnóży. Z kolei kosarze to osobniki z długimi, chudymi nogami i niezwykle małym tułowiem. Znacznie rzadziej zdarzają się inne rodzaje, również takie groźne dla człowieka.

Pająki
Pająki

Czystość w domu to podstawa

Bezwzględnie trzeba dbać o czystość w domu. Resztki jedzenia, nawet miniaturowe okruchy, a nawet kurz to idealnie sprzyjające warunki do rozmnażania się i rozwoju pajęczaków.

Z racji tego, że pająk żywi się innymi małymi owadami, należy zadbać o to, żeby w pomieszczeniach ich nie było. Należy bezwzględnie usuwać muszki owocówki, pluskwy czy prusaki. Bez pożywienia pająk nic nie schwyta w pajęczynę i tym samym zniknie z mieszkania.

Kiedy prewencja zawiedzie…

Jeśli mamy dużo pająków w domu wówczas należy zastosować nieco bardziej radykalne środki. Warto wówczas zastosować specjalne środki owadobójcze dedykowane do usuwania pajęczaków. Z domowych sposobów warto wypróbować sok z cytryny oraz miętę. Mało osób wie, że pająki wręcz nienawidzą zapachu mięty, dlatego warto z niej przygotować olejek eteryczny i spryskać ulubione kryjówki tych zwierząt.

Dodaj komentarz